Turizmdeki engelleri ortadan kaldırmak gerek

UBP Gazimağusa milletvekili adayı Resmiye Canaltay, seçilmesi halinde, turizmdeki sorunları ortadan kaldırmak için çaba sarf edeceğini söyledi

Turizmdeki engelleri ortadan kaldırmak gerek
  • 04 Ocak 2018, Perşembe 10:24

Ahmet İLKTAÇ

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Gazimağusa milletvekili adayı Resmiye Canaltay, ülke olarak turizmde henüz istediğimiz yere gelemediğimizi, gelmemiz için de ortadan duran nedenleri kaldırmamız gerektiğine dikkat çekti.

Resmiye Canaltay, seçilmesi halinde turizmdeki sorunları ortadan kaldırmak için çaba göstereceğini açıkladı.

Tarihimize, doğamıza, kültür varlıklarımıza daha fazla özen göstermemiz gerektiğini altını çizen Canaltay, kadınların çok önemli potansiyeli olduğunu bildiğini ve bu potansiyelin gerek iş yaşamına, gerekse de sosyal alanlara daha etkin bir şekilde yansıması gerektiğini söyledi.

“Dünyayı, ülkemizi ve halkımızı çok seviyorum”

Gazetemiz KIBRIS’a konuşan UBP Gazimağusa milletvekili adayı Resmiye Canaltay, 1961 yılında Gazimağusa’da doğduğunu söyledi.

Ülkemizin her köşesini, dünyayı ve halkımızı çok sevdiğini kaydeden Canaltay, bu nedenle uzun yıllar turizmle uğraştığını ve hala turizmin başlıca ilgi alanı olduğunu bildirdi.

Resmiye Canalta, ilkokulu Ankara’da okuduğunu, Namık Kemal Lisesi’nde mezunu olup işletme alanında üniversite eğitimi gördüğünü ve halen DAÜ İletişim Fakültesi’nde iletişim alanında master yaptığını belirtti.

Yeni şeyler öğrenmenin, bilgileri artırmanın yaşam sevincini de artırdığını ifade eden Eroğlu, buna her zaman yürekten inandığını dile getirdi.

Babası Dr. Derviş Eroğlu ve annesi Meral Eroğlu’nun, 1975’te UBP’nin kuruluş çalışmalarının başlamasından bu yana hep partinin içinde olduklarına dikkat çeken Canaltay, babasının 1976’da Eğitim Bakanı olduğunu, sonra bu görevden ayrıldığını ve 1983’te parti başkanı olana dek UBP Gazimağusa İlçe Başkanlığı yaptığını anımsattı.

Resmiye Canaltay, babasının Aralık 1983’ten 2010 yılına dek geçen 27 yılın 24 yılında UBP Genel Başkanlığı yaptığını ifade etti.

Babasının yine 19 yıla yakın KKTC Başbakanlığı görevinde bulunduğunu aktaran Canaltay, böyle olunca da doğal olarak kendisinin de küçük yaşlardan itibaren UBP’nin içinde aktif bir şekilde bulunduğunu dile getirdi.

Resmiye Canaltay, kendisine göre ailesinde siyasetçi bulunanların siyasetle uğraşmama gibi bir seçenekleri olamayacağının altını çizdi.

Kendisinin de siyaseti sevdiğini, insanların sorunlarını çözdükçe ve ülke ilerledikçe, mutluluğunun da arttığını anlatan Canaltay, kendisinin 2013-2015 yılları arasında UBP Gazimağusa İlçe Başkanlığı görevinde bulunduğunu, 4 dönem UBP Gazimağusa Kadın Kolları Başkanlığı ve 2 dönem ise Parti Meclisi üyeliğine seçildiğini anımsattı.

Resmiye Canaltay, şunları anlattı:

“Siyasetin yanı sıra iş yaşamımı da sürdürdüm. Uzun yıllar iş kadını olarak turizm alanında faaliyet gösterdim. Seyahat acentem vardı. Bir dönem Kıbrıs Türk Seyahat Acenteleri Birliği (KITSAB) başkanlığı yaptım.  Başta Anavatan Türkiye olmak üzere İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya, Azerbaycan gibi ülkelerde turizm fuarları ve çeşitli seminerlere katıldım. Gazimağusa’nın bir marka kent olması için uğraş verdim ve “Antik Mağusa Vakfı’nın” üyesi, kurucu başkanıyım.

Kıbrıs Türk halkının değerlerinin anlatılması amacını güden ve haftalık olarak yayınlanan “Bizden Hikayeler” adlı televizyon programının hazırlayıcısı ve sunucusuyum. “Mağusa Plus ve North Cyprus UK”  gazetelerinde aylık köşe yazılarım yayınlanmaktadır. Tek yıldızlı dalgıcım. Evli ve 2 çocuk sahibiyim. 2 de tortunum var. Çocuklarımla hep ilgilendim, hala ilgileniyorum ama torunlar da çok tatlı. Onlarla bir arada olmaya bayılıyorum”.

Resmiye Canaltay, UBP’nin kendisine göre üç temel özelliği olduğunu, birinci önceliklerinin KKTC’nin yaşatılması, yüceltilmesi, güvenliği ve refahı olduğunu bildirdi.

İkinci önceliğin Türkiye ile ilişkilerin kardeşlik temelinde hep sürmesini ve gelişmesini istemeleri olduğunu belirten Canaltay, üçüncü özeliğin ise merkez sağdaki Atatürkçü duruşları olduğunu aktardı.

Resmiye Canaltay, şunları kaydetti:

“İşte bu yüzdendir ki KKTC’deki tüm eserlerin, hizmetlerin altında UBP’nin mührü vardır. İnanıyorum ki, bundan sonra da olacaktır. 6 tane hedef koyduk seçim bildirgemize; birincisi yıllık 11.5 milyar Türk Lirası olan milli gelirimizi, 2020 sonuna kadar 21.5 milyar Türk Lirası’na çıkarılmasıdır.

İkincisi bununla birlikte kişi başına düşen milli gelirimizi ise 25 bin dolara taşımak kararlılığındayız.

Üçüncüsü turist sayımızı yılda iki milyona, yatak kapasitemizi 30 bine yükselteceğiz.

Dördüncüsü tamamen bir UBP eseri olan üniversitelerimizde şu anda 102 bin olan öğrenci sayısını 130 bine ulaştıracak, üniversitelerimizin niteliklerini artıracağız.

Beşinci tüm toplum kesimlerinin katılımı, diğer partilerle uzlaşı arayışı ile çağdaş, özgürlükçü, insan odaklı devletimize güç katacak, halkımızın içine sinecek yeni bir Anayasa yapma azami gayreti içinde olacağız.

Altıncı olarak da herkesin daha iyi sağlık hizmeti alabilmesi için Genel Sağlık Sigortası’na geçeceğiz”.

   Bunların çok önemli hedefler olduğunu ve bunlarla birlikte altyapı projelerinin de tamamlanmasıyla, yaşam kalitesi ve refahın yukarılara çıkacağına değinen Eroğlu, kendisinin seçilmesi halinde insanlarla iç içe olmaya devam edeceğini, onların içinden gelen biri olarak onların sorunlarının çözümü için uğraş vermeye devam edeceğini bildirdi.   

“Gençlerimizin önünü açmalıyız”

Resmiye Canaltay, kendisinin de bir anne olduğunu ve gençlerin iş kurma, iş sahibi olma uğraşlarının ne kadar sıkıntılı geçtiğini gördükçe üzüldüğünü dile getirdi.

“Gençlerin önünü açmamız gerekir” diyen Eroğlu, kadınların çok önemli potansiyeli olduğunu bildiğini ve bu potansiyelin gerek iş yaşamına, gerekse de sosyal alanlara daha etkin bir şekilde yansıması gerektiğinin altını çizdi.

Canaltay, turizmin kendisinin alanı olduğunu, ülke olarak turizmde gelmemiz gereken yere henüz gelemediğimizi, gelmemiz için de ortadan duran nedenleri kaldırmamız gerektiğini söyledi.

Turizmdeki sorunları ortadan kaldırmak için çaba göstereceğini kaydeden Eroğlu, çevrenin hem turizm, hem de kendileri için çok önemli olduğunu bildirdi.

Resmiye Canaltay, tarihimize, doğamıza, kültür varlıklarımıza daha fazla özen göstermemiz gerektiğine işaret ederken, bunun için gayret sarf etmek niyetinde olduğunu aktardı.

Bunun için öncelikle UBP’nin güçlü bir şekilde iktidara gelmesinin gerektiğini ifade eden Canaltay, o nedenle  ‘ önce UBP’ye mühür’ dediklerini açıkladı.

Resmiye Canaltay, “Babam bizim gurur kaynağımızdır. Onun kızı olmak onurdur. Tabii ki onun hizmetlerini günü gelince tarihçiler, araştırmacılar yazacaktır ama bize göre Dr. Derviş Eroğlu, bu ülkeye tıp alanından, spora, siyasete, ekonomiye, demokratik parlamenter sisteme çok değerli, kalıcı hizmetler yapmıştır. Hala sevgi, saygı görüyor ve hala insanlar Eroğlu ismini duyduğu zaman ondan sitayişle söz ediyor. Ancak biz kardeşler ve yakınları olarak babamın adının yarar sağlamak için bir gayret içinde olmadık. Herkesin gittiği yollardan girmeyi, basamakları birer birer çıkmayı, kendi gayretlerimizle, emeğimizle bir yerlere gelmeyi hedefledik ve öyle de devam edecek” şeklinde konuştu.

Seçime kış ortasına doğru gitmemize rağmen ilginin iyi olduğuna değinen Canaltay, halkın kendilerine hakikaten samimi ve güzel davrandığını dile getirdi.

Resmiye Canaltay, sözlerini şöyle tamamladı:

“İnsanlarımız evinin kapısını açıyor, kahvede, pazarda, örgüt binasında, salonlarda, meydanlarda bizimle gayet olumlu sohbetlerde bulunuyor, kucaklaşıyor. Diğer partilerdeki adaylar da bizim kardeşlerimiz. Onlarla da tatlı bir rekabet içindeyiz. İnşallah herşey daha güzel olacak. Dileğim 7 Ocak seçimlerinden sonra ortaya çıkacak siyasi tablonun biriken sorularımıza acil çözüm üretmesidir. Tabii ki bizim UBP olarak hedefimiz tek başımıza iktidara geleceğimiz bir başarıyı yakalamaktır. Bana göre son sandık sonucu açıklanıncaya kadar çok çalışırsak, dikkatli olursak, insanlarımızı mühürlerini UBP’nin güneşine vurmaya ikna edersek, hedefimize ulaşacağız. Kıbrıs konusundaki gelişmeler göz önünde tutulur, yapılması gereken işlerle, ortaya konulan proje ve hedeflere bakılırsa UBP’nin güçlü bir şekilde iktidara gelmesi gerektiği sonucuna varırsınız. Ben başaracağımıza yürekten inanıyorum, halkımıza güveniyorum. Ancak sonuç ne olursa olsun saygı duyacak, gereğini yapacağız”.

Beğendim 1 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


Donald trump Donald trump 04.01.2018

Deniz partavalı..40 senedir Nenem di cunku turizm bakani

yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YAZARLAR

tümü
    Takımlar O G B M Av P
1 BAF ÜLKÜ YURDU 0 0 0 0 0 0
2 BİNATLI YSK 0 0 0 0 0 0
3 CİHANGİR GSK 0 0 0 0 0 0
4 ÇETİNKAYA TSK 0 0 0 0 0 0
5 DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ SK 0 0 0 0 0 0
6 ESENTEPE KKSK 0 0 0 0 0 0
7 GENÇLİK GÜCÜ TSK 0 0 0 0 0 0
8 GİRNE HALK EVİ 0 0 0 0 0 0
9 GÖNYELİ SK 0 0 0 0 0 0
10 KÜÇÜK KAYMAKLI TSK 0 0 0 0 0 0
11 L. GENÇLER BİRLİĞİ SK 0 0 0 0 0 0
12 LEFKE TSK 0 0 0 0 0 0
13 MAĞUSA TÜRK GÜCÜ 0 0 0 0 0 0
14 MERİT ALSANCAK YEŞİLOVA SK 0 0 0 0 0 0
15 TÜRK OCAĞI LİMASOL 0 0 0 0 0 0
16 YENİCAMİ AK 0 0 0 0 0 0
yukarı çık