banner6

“Türk Milleti 15 Temmuz’da demokrasiye bağlılığını göstermiştir”

banner37

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu Türkiye’de 15 Temmuz 2016 yılında gerçekleşen darbe girişiminin yıldönümünde, Türk Milletinin direnişine vurgu yaptı ve Demokrasi Şehitleri’ni rahmetle andı.

“Türk Milleti 15 Temmuz’da demokrasiye bağlılığını göstermiştir”
banner150

banner150 banner150

Bakan Sucuoğlu’nun açıklaması şöyle; “Türkiye Cumhuriyeti 15 Temmuz 2016 tarihinde hain darbe girişimi ve bu kalkışma karşısında tarihe geçecek ve takdir edilecek bir mücadele örneğine sahne olmuştur.

TSK içerisinde yapılanmış olan FETÖ’cü grubun, 15 Temmuz gecesi harekete geçerek ağırlıklı olarak Ankara ve İstanbul merkezli olan kalkışması sonucu ne yazık ki Türkiye 249 evladını şehit vermiştir. Bu darbe girişimi Türk milletinin, insanlığa örnek olacak direnişi ve devletin diğer unsurlarının karşı koymasıyla başarısızlığa uğratılmıştır.

Gelinen noktada kanlı darbe girişimi başarılı bir şekilde bastırılmış, halkın gücü ve cesareti sayesinde önlenmiştir. Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından yapılan darbe girişimi Türk Milletinin tarihe geçen direnişiyle engellenmiş oldu.

Yaşananlar bir kez daha Türk Milletinin demokrasiye bağlılığını göstermiştir. Kıbrıs Türk halkı o gün de demokrasi yanlısı ve darbe karşıtı tavrını ortaya koymuş , Türk milletinin sonuna kadar yanında durmuştur. Türk milleti, tankların, topların önüne kendini siper ederek günlerce meydanlarda demokrasi nöbeti tutatarak, kendisinin kimsenin yıkamayacağını ispat etmiştir. Darbe girişiminin üzerinden geçen 3. yıl da, Demokrasi Şehitleri’ni rahmetle anar, gazilerimize en derin saygılarımı sunarım.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner158

banner34

banner75

banner88

banner104