Türkan Kürşad “Daha yolun başındayım”

banner37

Türkan Kürşad  “Daha yolun başındayım”
banner90
banner8

Orhan İSMAİLOĞLU


11 Yaşında katıldığı “Yetenek Sizisin Türkiye” yarışmasında adından söz ettiren daha sonra 16 yaşında “ O ses Türkiye”  de finale kalan Türkan Kürşad şimdilerde eğitimi için yoğun bir şekilde çalışmalarına devam ediyor.

Türkan Kürşad uzun bir aradan sonra ilk kez Kıbrıs Yasemin Eki’nin sorduğu soruları içtenlikle cevaplarken o artık genç bir sanatçı olma yolunda ilerliyor.

Pandemi döneminde neler yaptınız?

Şu an üniversitenin son senesindeyim fakat pandemiden dolayı bir seneden fazladır diğer tüm öğrenciler gibi online eğitim almaktayım.

Bu sebepten,  pandemi dönemimi daha çok üniversitedeki derslerime odaklanarak geçirdim. Dizi ve film düşkünü olduğum için bu süreçte bol bol film ve dizi izledim.

Pandemi dolayısıyla tüm müzisyenler gibi benimde müzik hayatım maalesef internet dışında aktif değil. Birçok planım ve projelerim pandemi dolayısıyla aksadı. Bu süreçte, korunarak ve koruyarak dikkatli bir şekilde hayatımı yaşadım.

Biz genciz bize bir şey olmaz mantığıyla hiçbir zaman dikkati elden bırakmadım.

Benimde her şeyden önce sağlını düşünmem gereken aile üyelerim var. Elbet bu kötü günlerin geçeceğine inanıyorum. Umarım tüm dünya en kısa sürede normale döner.

Müziğe nasıl başladınız?

 Müzik çok küçük yaştan beri hep hayatımdaydı. İlk sahnede şarkı söyleme deneyimimi 8 yaşında ilkokulda yaşadım. 11 yaşında Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasında 3.lük elde ettim sonra da 16 yaşında O Ses Türkiye’de finale kaldım.

10 yıl önceki Türkan Kürşad ile şimdiki Türkan Kürşad arasındaki fark nedir?


banner134
10 yıl önce daha yolun çok başında olan 11 yaşında şarkı söylemeyi çok seven eğitimsiz küçük bir kızdım. Şu an 21 yaşında üniversitenin son senesinde en sevdiğim bölüm olan ‘’Jazz vokal

performans’’ okuyorum ama hale daha kendimi yolun çok başında görüyorum.

Sosyal medya size neler kattı?

Maalesef bu 4 senelik üniversite hayatımda sosyal medyada pek aktif olamadım. Ama bu olmayacağım anlamına da gelmiyor.

Mezun olmama çok az kaldı ve sosyal medyayla ilgili birçok projelerimiz ve planlarımız var.

Albüm mü single mı? Neden?

İlk olarak bir single çıkarmayı daha uygun görüyorum. Bence müzik piyasasında belli bir başarıyı yakaladıktan sonra albüm çıkarma bana daha doğru geliyor çünkü o zamana kadar müzisyenin kendi tarzı oluşur ve onun üzerinden yürüyerek albüm çalışmaları yapılır.

Türkan Kürşad hedeflediği yerde mi?


Ben daha yolun çok başında olduğumu düşünüyorum. Hedeflerimden biri eğitimli bir müzisyen olmaktı.

Onu da kısmetse bu sene mezun olduğumda tamamlayacağım. Diğer hedeflerim zamanla ve çok çalışmayla inşallah gerçekleşecektir.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2021, 13:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75