banner6

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran’dan net mesaj

banner37

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, “Doğu Akdeniz'de dengeleri değiştiren Türkiye Cumhuriyeti ve KKTC oldu” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran’dan net mesaj
banner99

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve Balıkesir Valisi Hasan Şıldak'ı makamında ziyaret eden TC Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, partisinin il başkanlığına geçerek partililerle bir araya geldi.

Kıran’ın gündeminde Doğu Akdeniz’de vardı ve şunları kaydetti:

"Dünyanın merkezi olarak nitelendirilen bir coğrafyada yaşıyoruz, Doğu Akdeniz, bu coğrafyanın merkezinde uluslararası teorisyenlerce dünyanın kalbi olarak nitelendiriliyor. 'Doğu Akdeniz'e hakim olan, dünyaya da hakim olur' demek yanlış olmaz. Güçlü bir ülke olabilmek için hem sahada hem de masada varlık göstereceksiniz. Türkiye'nin küresel bir güç olarak nitelendirilmesinin en önemli sebebi, sahada ve masada güçlü bir şekilde varlık göstermesidir. Sahada ve masada gösterdiğimiz güçlü varlıkla Doğu Akdeniz'de dengeleri değiştiren Türkiye Cumhuriyeti ve KKTC oldu. Aynı şey Libya'da, Suriye'de, Rusya ve Ukrayna savaşı için de geçerli."

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2022, 15:50
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104