banner6

Türkiye her zaman olduğu gibi KKTC halkının yanında

banner37

Türkiye her zaman olduğu gibi KKTC halkının yanında
banner90
banner99

Başbakan Ünal Üstel yaptığı açıklamada, "Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan şartlar ne olursa olsun, Türkiye’nin her zaman olduğu gibi KKTC halkının yanında duracağını, devam etmekte olan tüm ortak projelerimizin devam edeceğini, bu sıkıntılı günlerin mutlaka aşılacağını ve millet olarak bu ortak acıları hep birlikte saracağımızı da ifade etmiştir." dedi.

Üstel'in basın açıklamsı şöyle:
"Türkiye’de yaşanan deprem felaketinden dolayı milletimize başsağlığı dilemek ve Türkiye Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a taziyelerimizi sunmak üzere İstanbul’a gitmiştik. Bu ziyarete Sayın Cumhurbaşkanımız Ersin Tatar’la birlikte katılmıştık. 
Acısı ve sevinci ortak iki kardeş ülke olarak, son derece samimi bir ortamda gerçekleşen görüşmede Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğa’a Kıbrıs Türk halkının taziyelerini ve üzüntülerini ilettik.
Aynı şekilde yaşanan asrın deprem felaketinde yaşamını yitiren kardeşlerimizle ilgili sayın Erdoğan da bize şahsı ve milletimiz adına taziyelerini iletti.
 Aynı zamanda, Deprem felaketi süresince gerek insani yardım konularında ve gerekse arama kurtarma faaliyetlerinde güçlü bir ekiple katılmamızdan dolayı Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan KKTC halkına sonsuz teşekkürlerini de sunmuştur.
Sayın basın mensupları,
Gerçekleşen kabulde sayın Erdoğan’ın ortaya koyduğu şu cümleler de son derece önemlidir.
Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan şartlar ne olursa olsun, Türkiye’nin her zaman olduğu gibi KKTC halkının yanında duracağını, devam etmekte olan tüm ortak projelerimizin devam edeceğini, bu sıkıntılı günlerin mutlaka aşılacağını ve millet olarak bu ortak acıları hep birlikte saracağımızı da ifade etmiştir."

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2023, 22:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104