Türkiye'ye girişlerde 60 gün geçerli pasaport süresi şartı getirildi

banner37

banner87
Türkiye'ye girişlerde 60 gün geçerli pasaport süresi şartı getirildi
banner90
banner8

KKTC vatandaşlarının Türkiye Cumhuriyeti’ne pasaportla seyahat etmek istemeleri halinde, Türkiye Cumhuriyeti’nin 6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu’nun 7’nci maddesi kapsamında, en az 60 gün geçerli pasaport süresi şartı aranmaktadır.

Reşit olmayanlarla, kısıtlılar, yalnız seyahat etmeleri halinde kanuni temsilcilerinin muvafakatlerini belirten ve noterce tasdik edilmiş veya resmi makamlardan alınmış bir vesikayı ayrıca ibraz etmekle yükümlü olup, 12 yaşından küçük vatandaşlarımız, kimlik kartlarının dayanağı olan doğum belgesiyle Türkiye Cumhuriyeti hudut kapılarında kimlik kartlarıyla giriş yapabileceklerdir.

Pasaportla seyahat edecek vatandaşlarımızın herhangi bir mağduriyet yaşamaması için seyahat belgelerini buna göre düzenlemeleri tavsiye edilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tulin acikgoz
Tulin acikgoz - 1 yıl Önce

Benim kızım 10 yaşinda dogum belgesiyle turkiyeye giriş yapabilirmi pasaportu var uzatilsinmı

Fetine Avcı
Fetine Avcı - 1 yıl Önce

Bu ne pehriz ne lahana turşusu.
Hem gecerli süresi olan bir pasportla gideceğim hem de 60 gün oncesinde geçerlidir onayi alacağız. Diğer tarftanda da sorma gir hanı hırsızı çuĺsuzü kktc me elini kolunu sallayarak gelecek. Uyan ey millet. Yanlış anladıysam beni uyarın lutfen????????☹

SIRADAKİ HABER

banner75