banner6

Türkiye'de firar etti, KKTC'ye gelip suç işlemeye devam etti

banner37

Narkotik polisi tarafından Girne’de bir otoparkta, uyuşturucu türü hap satarken yakalanan sahte kimlik kartında adı Halep Bayırlı olarak geçen Servet Kızıldağ’ın, Hatay’da 10 yıl hapis cezası aldığı ve cezaevinden firar ettiği ortaya çıktı.

Türkiye'de firar etti, KKTC'ye gelip suç işlemeye devam etti
banner151

Elmas TOKAY

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne bağlı bir ekip önceki gün, Girne Karakum’daki bir otoparkta, uyuşturucu hap sattığını tespit ettiği sahte kimlik kartında adı Halep Bayırlı olarak geçen Servet Kızıldağ, tutukladı.

Başlatılan soruşturmada, Servet Kızıldağ’ın, Antakya-Hatay’daki cezaevinden firar ettiği ve 27 Ekim 2017 tarihinde, sahte bir kimlikle KKTC’ye giriş yaptığı belirlendi. Kızıldağ’ın Türkiye’de ‘Yaralama’ ve ‘Mala zarar verme’ suçlarından 10 yıl hapse mahkum olduğu, cezasının bir kısmını yattıktan sonra da cezaevinden firar ettiği öğrenildi.

‘Uyuşturucu’ meselesiyle başlayan soruşturmanın boyutunu genişleten polis, zanlının ülkeye sahte belge ile giriş yapmasının yanında isminin de gerçek olup olmadığını araştırmaya başladı. Polis ayrıca, Türkiye adli makamlarıyla da konu hakkında temas kurdu.

25 hap ithal etti

Ülkeye 27 Ekim’de Girne Turizm Limanı’ndan giriş yapan ve tasarrufunda 25 adet uyuşturucu hap ithal eden Kızıldağ, önceki gün Narkotik ekipleri tarafından suçüstü yakalandı. Kızıldağ, dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhinde 1 gün tutukluluk emri alındı.

Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen davada, iddia makamı, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Ali Çavuş’u tanık olarak dinletti.

Çavuş, Servet Kızıldağ’ın uyuşturucu hap “ithal” ve “tasarrufu” suçlarından methaldar olduğunu kaydetti.  Narkotik ekibinin önceki gün saat 18.30 sıralarında Karakum’da bir otopark içerisinde zanlının, şüpheli görülmesi üzerine yakın takibe alındığını söyledi.

Çavuş, görevli polis ekibinin zanlının üzerinde yaptığı aramada 8 adet tam, 4 adet yarım hap ve 50 miligram toz halinde uyuşturucu madde bulduğunu geçirdiğini belirtti.

“25 adet olarak getirdiğini itiraf etti”

Soruşturmayı yürüten polis memuru Ali Çavuş, zanlı Servet Kızıldağ’dan yapılan sorgulamada, söz konusu uyuşturucu hapları 25 adet olarak 27 Ekim 2017 tarihinde ülkeye Girne Turizm Limanı’ndan ithal ettiğini öğrendiklerini kaydetti.

Bu şahadetinin ardından Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlının tahkikat amaçlı bir gün tutuklu kalmasını talep etti.

Cezaevinden firar ettiği öğrenildi

Zanlı aleyhine alınan tutukluluğun ardından, soruşturmasını devam ettiren polis, Kızıldağ’ın Antakya-Hatay’da cezaevinden firar ederek, düzenlediği sahte kimlikle ülkeye 27 Ekim 2017 tarihinde giriş yaptığını öğrendi.

Kızıldağ’ın ayrıca Türkiye’de “Yaralama” ve “Mala zarar verme” suçlarından 10 yıl hapislik cezası aldığı, cezasının bir kısmını yattıktan sonra Antakya Cezaevi’nden firar ettiği ortaya çıktı.

Kızıldağ’ın Girne Adli Şube ekiplerine teslim edildiği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2017, 08:39
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110