Türkiye'de 'müebbet hapis' yatacak

banner37

Adana’da tartıştığı bir kamu görevlisinin boğazını keserek öldüren ve 6 yıl önce KKTC’ye kaçtığı tespit edilerek tutuklanan Yıldıray Keklik’in iade işlemleri henüz tamamlanamadı

banner87
Türkiye'de 'müebbet hapis' yatacak
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Adana’da tartıştığı bir kamu görevlisinin boğazını keserek öldüren ve 6 yıl önce KKTC’ye kaçtığı tespit edilerek tutuklanan Yıldıray Keklik’in iade işlemleri sürüyor.

Polis, zanlının Adana’da işlediği cinayet suçundan hakkında kesinleşmiş müebbet hapis cezası kararı bulunduğunu ve iadesinin istendiğini mahkemeye aktardı.

20 gündür cezaevinde tutuklu bulunan zanlı dün tutukluluk süresinin dolmasıyla Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görülen duruşmada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ayşe Kaymak Şadi, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Erkan Çelik’i tanık olarak dinletti.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren Çelik, zanlı Yıldıray Keklik’in TC Adana Cumhuriyet Savcılığı’ndan gelen yazıda Türkiye’de işlemiş olduğu “Kişiyi Yerine Getirdiği Kamu Görevi Nedeniyle Öldürme” suçundan dolayı aranmakta olduğu ve zanlının 7 Kasım 2012 tarihinde KKTC'ye geldiğinin tespit edilmesi üzerine TC’ye iade edilmesi talebinde bulunulduğunu aktardı.

Polis memuru Erkan Çelik, alınan yazı doğrultusunda zanlının tespit edilip 7 Temmuz’da tutuklandığını belirtip, 20 gün süreyle cezaevine gönderilen zanlı ile ilgili iade işlemlerinin tamamlanamadığını kaydetti.

Çelik, zanlının iade işlemlerinin tamamlanabilmesi için 20 gün tutukluluk talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, iade işlemlerinin tamamlanması için zanlının 20 gün daha cezaevinde beklemesine emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2018, 10:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75