"Türkiye’nin beklenmedik girişimleriyle ezber bozuldu"

banner37

"Türkiye’nin beklenmedik girişimleriyle ezber bozuldu"
banner90
banner99

Başbakan Ersin Tatar, konuşmasında Cumhurbaşkanlığı bütçesinin önemine vurgu yaptı. Başbakan olduğu zaman Cumhurbaşkanı Akıncı'yı ziyaretinde yaptığı konuşmanın abartıldığını kaydeden Tatar, Cumhurbaşkanı’nın dört buçuk yıl önce seçildiğini ve o günden bugüne çok şeyin değiştiği ve parlamentonun yapısına bakıldığı zaman tek çözümün federasyon olmadıği mesajını vermek istediğini söyledi.

Tatar, meclisin yapısının halkın istek ve tutumlarını yansıttığına işaret ederek  artık bunun görülmesi gerektiğini belirtti.

Kıbrıs’ta bir anlaşmanın artık federal temelde bir çözüm çerçevesinde olmayacağının artık bilinmesi gerektiğini söyleyen Tatar, Cumhurbaşkanlığı seçimlerine gidilmeden önce de halkın ne düşündüğünün önemsenmesi gerektiğini kaydetti.

banner134
Son zamanlarda Libya ile yapılan anlaşmanın da bambaşka bir perspektif yarattığını dile getiren Tatar, Türkiye’nin beklenmedik girişimleriyle ezber bozulduğunu ifade etti.

Türkiye’nin bu hamlesiyle Kıbrıs meselesinin de başka bir boyut kazandığını söyleyen Tatar, kendileri için Kıbrıs Türk halkının yaşamını en iyi şekilde sürdürmesinin cok  önemli olduğunu belirtti.

Başbakan Tatar,  seçilmesinin ardından söylemlerini değiştirdi eleştirisinde bulunduğu Cumhurbaşkanı Akıncı'nın başladığı noktayla geldiği noktanın çok farklı olduğunu kaydetti.

Doğu Akdeniz’de yaşanan olaylarla Kıbrıs meselesinin yeni boyut kazandığını vurgulayan Tatar, Türkiye ile ilgili yapılan açıklamalara da dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı.

Tatar, Barış Pınarı Harekatı ile ilgili açıklamalarda sıkıntı olduğunu kaydetti.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75