Türkiye’ye gönderilen kan ve doku örneklerinin sonucu hâlâ gelmedi

banner37

10 yaşındaki Atlas Rüstemoğlu’nun vefatının üzerinden 66 gün geçti fakat ölüm sebebi halen açıklanmadı

banner87
Türkiye’ye gönderilen kan ve doku örneklerinin sonucu hâlâ gelmedi
banner90
banner99

“İŞLEM SIRASINDA BEKLİYOR”… Sağlık Bakanlığı Müdürü Yusuf Önderol, küçük Atlas’ın Türkiye’ye gönderilen kan ve doku örnekleri ile ilgili henüz bir sonuca varılmadığını ve yeni bir gelişme olmadığını söyledi. Önderol, Atlas Rüstemoğlu’nun doku örneklerinin işlem sırasında olduğunu fakat yaşanan aşırı yoğunluk nedeniyle işlem sırasında beklemek zorunda kaldığını bildirdi.

Erol KANLIADA

Kasım ayında rahatsızlanarak gittiği Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nden taburcu edildikten sonra hayatını kaybeden 10 yaşındaki Atlas Rüstemoğlu’nun ölümünün üzerinden 66 gün geçmesine rağmen ölüm sebebi halen açıklanmadı.

Beklenmedik bir şekilde hayata gözlerini yuman küçük Atlas’ın ölüm sebebinin belirlenmesi için kan ve doku örnekleri Türkiye’ye gönderilmişti.

Sağlık Bakanlığı Müdürü Yusuf Önderol, küçük Atlas’ın Türkiye’ye gönderilen kan ve doku örnekleri ile ilgili henüz bir sonuca varılmadığını ve yeni bir gelişme olmadığını söyledi.

Önderol, Atlas Rüstemoğlu’nun doku örneklerinin işlem sırasında olduğunu fakat yaşanan aşırı yoğunluk nedeniyle işlem sırasında beklemek zorunda kaldığını bildirdi.

Ne olmuştu?

25 Kasım 2019 tarihinde, karın ağrısı şikâyeti ile önce Güzelyurt Cengiz Topel’e, oradan da Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne sevk edilen Atlas Rüstemoğlu, taburcu edildikten sonra 26 Kasım 2019 sabahı evinde yaşamını yitirmişti.

Küçük Atlas’ın gerçekleştirilen otopsisinde ölüm sebebinin belirlenebilmesi için kan ve doku örnekleri alınmış Türkiye’ye gönderilmişti.

Küçük Atlas’ın ailesi de Türkiye’ye gönderilen kan ve doku örneklerinden çıkacak olan sonucu bekliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75