banner6

Tutuklanınca kaçak olduğu da anlaşıldı

banner37

Tutuklanınca kaçak olduğu da anlaşıldı
banner150 banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da ekim ayında yasadışı yolla Güney Kıbrıs’tan KKTC’ye geçen 4 kişiye barınacak yer sağladığı tespit edilen S.S. isimli kişi önceki gün yakalandı ve 2019’dan beri ülkede kaçak olduğu anlaşıldı. Zanlı S.S. dün mahkemeye çıkarıldı ve teminatla yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi.

   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında söz alan zanlı “iyi niyetimden yardım ettim” izahatında bulundu.

   Savcı Hüseyin Eser’in tanığı olarak mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Şükrü Hafız, zanlının 25 Ekim 2021 tarihinde, 1’inci derece askeri yasak bölgeyi ihlal eden 4 kişiye, konu suçları işlediklerini bildiği halde barınacak yer bulup yardımcı olduğunu söyledi.

   Zanlıyı 28 Nisan’da tespit edip tutuklandığını belirten Hafız, yaptığı muhaceret kontrolünde, ülkedeki çalışma izninin işvereni tarafından 20 Kasım 2019’da iptal edildiğini ve o tarihten bu yana ülkede izinsiz ikamet ettiğini belirlediğini kaydetti.

   Tanık polis, ülkede bir bağı olmayan zanlının, serbest kalması halinde yeniden suç işleyeceğine dikkat çekerek cezaevine gönderilmesini talep etti.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Gündüz Serden, talebi uygun buldu ve zanlıyı 1 ayı geçmeyen bir süreliğine Merkezi Cezaevi’ne gönderdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110