banner6

Tutuklanınca, KKTC’de izinsiz kaldığı ortaya çıktı

banner37

Tutuklanınca, KKTC’de izinsiz kaldığı ortaya çıktı
banner150 banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da bir bet ofisinde, İ.G.’nin  unuttuğu cep telefonu sirkat edip 800 TL karşılığında satarak sahtekarlıkla para temin eden  Nijerya uyruklu K.M.S.L., şikayet üzerine tutuklandı.

   Sirkat ve sahtekarlıkla para temini suçlarından tutuklanan K.M.S.L.’nin yapılan muhaceret kontrolünde, KKTC’de 4 Ekim 2021’den beridir izinsiz ikamet ettiği ortaya çıktı.

   Mahkeme, talep üzerine, zanlıyı, aleyhindeki ciddi suçlardan, ileride yargılanmasını sağlamak amacıyla, ülkedeki statüsünü de dikkate alarak, her ne şart altında olursa olsun, 2 ayı geçmeyen bir süre Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderdi.

   Dünkü teminat duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hüseyin Eser, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Okan Keskin’i yeminli şahadete çağırdı.

   Tanık polis Okan Keskin, yapılan şikayet üzerine incelediği kamera kayıtları sonucu 18 Nisan’da, zanlıyı, sirkat, sahtekarlıkla para temini ve izinsiz ikamet suçlarından tutukladığını belirtti.

   Okan Keskin, zanlının, Gazimağusa’da bir bet ofiste, İ.G tarafından masa üzerinde unutulan cep telefonunu sirkat ederek 800TL’ye sattığını anlattı.

   Keskin, gönüllü ifade verip suçlarını kabul eden zanlının, 4 Ekim 2021’den beridir ülkede izinsiz ikamet ettiğini belirlediğini anlattı.

   Tanık polis, zanlının beyanı üzerine sirkat edilip satılan cep telefonunu bulup emare zapt ettiğini belirttikten sonra, mahkemeden, zanlıyı, görüşülecek davalarında hazır olabilmesi için cezaevine göndermesini istedi.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz Serden, talebi uygun buldu ve zanlıyı, her ne şart altında olursa olsun, 2 ayı geçmeyen bir süre hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110