Tutuklu sayısı 3'e çıktı

banner37

Gazimağusa’da, Joseph Afegbaı Shaıbu’nun ciddi şekilde darp edilmesiyle ilgili tutuklanan Osayamen Imadonmwiniyi aleyhine mahkemeden 1 gün tutukluluk emri alındı. Polis, Afrikalı bir kişiyi daha aradığını belirtti.

Tutuklu sayısı 3'e çıktı

Sedef BOŞNAK
Gazimağusa’da, Shamrock Bar önünde, Joseph Afegbaı Shaıbu’nun ciddi şekilde darp edilmesiyle ilgili, polis, İdowu Lucky Idiaghe ve Etinosa Kelvin Egheriamwwenrua’dan sonra 1 kişiyi daha tutukladı.
Meseleyle ilgili 3 kişiyi tutuklayan polis, Afrikalı bir kişiyi daha aradığını anlattı.
Ciddi darp suçundan tutuklanan Nijeryalı, üniversite öğrencisi Osayamen Imadonmwiniyi aleyhine, mahkemeden, tahkikat amaçlı 1 gün tutukluluk emri alındı.
Öte yandan polis, olay sırasında müştekiye ait telefonun da kaybolduğuna işaret ederek, Iphone 7 marka telefonun, zanlılarda bulunması halinde tahkikatın seyrinin değişeceğini anlattı.
 

1 kişi daha var
Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı İlhan Damdelen, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Salih Fidan Ersan’ı tanık kürsüsüne çağırdı.
Yeminli şahadet veren tanık polis Salih Fidan Ersan, zanlının, Gazimağusa’da işlenen ciddi darp suçundan methaldar olduğunu söyledi.

Tanık polis, 8 Temmuz 2018’de, saat 20.45’te, zanlının, kendilerini telefonda aradığı gerekçesiyle, beraberindeki 3 kişiyle birlikte, adı edileni elleri ve ayaklarıyla ciddi şekilde darp ettiğini söyledi.
Olaydan kısa süre sonra müştekinin, kırmızı renk İphone 7 marka cep telefonunun kayıp olduğunu fark etmesi üzerine durumu polise bildirdiğini kaydeden tanık polis, her iki zanlıyı da Lefkoşa’da tespit edip tutukladığını anlattı.
Meseleyle ilgili aradığı Afrika kökenli bir kişinin daha var olduğunu kaydeden tanık polis, tanıtma merasimi yapmadığını belirtip, tahkikatını salimen tamamlayabilmek için mahkemeden zanlı aleyhine 1 gün tutukluluk emri istedi.
Zanlıyı savunan Avukat Fuat Olgan, tutukluluk talebine itirazda bulunmadı ancak mahkemeye, kayıtlara geçmesi bakımından, müvekkili aleyhine müştekinin şikayeti olmadığını ileri sürdü.

Fuat Olgan, tanık polise, müştekinin şikayetinden vazgeçtiğine dair ek ifade vermek için önceki akşam polis müdürlüğüne gittiğini ancak müfettiş Muavini H. S.’nin, ifadeyi almaktan kaçındığını iddia etti.
Tanık polis ise müştekinin polis müdürlüğüne geldiğini doğrulayarak, zanlıların kendisine zarar vereceği endişesi içerisinde olduğundan ifadeyi daha sonra almak üzere gönderdiğini anlattı.
 

1 gün tutuklu kalacak
Huzurundaki şahadeti değerlendiren yargıç, suçunu kabul eden zanlının 1 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.
Yargıç ayrıca, ifade vermek isteyen kişilerin güvenliğini sağlayıp, ifade almasının polisin görevlerinden olduğunu da hatırlattı.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2018, 08:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER