Tutuklu sayısı 9'a yükseldi

banner37

Çatalköy’de faaliyet gösteren bir diskoya terlik ve şortla girmek isteyen İlter Faik Kaya’nın ciddi şekilde darp edilmesi olayı ile ilgili olarak kamera görüntülerinden tespit edilen 7 kişi daha gözaltına alınarak mahkemeye çıkarıldı

Tutuklu sayısı 9'a yükseldi

Çatalköy’de faaliyet gösteren bir diskoya terlik ve şortla girmek isteyen İlter Faik Kaya’nın ciddi şekilde darp edilmesi olayı ile ilgili olarak kamera görüntülerinden tespit edilen 7 kişi daha gözaltına alınarak mahkemeye çıkarıldı.

Olayla bağlantılı olarak önceki gün gözaltına alınan Yasin Çaktu ve Halil Işık’ın ardından soruşturmasını genişleten polis, kamera görüntülerinde 7 kişiyi daha tespit etti.

“Vahim zarar”, “Ciddi darp” ve “Darp” suçlamalarıyla tutuklanan zanlılar Göksel Kimyalar, Nurettin Beyazsaçlı, Haluk Güvence, Cemre Tabak, Hüseyin Arı, Bayram Sözüdoğru ve Veli Umut Erkal tutukluluk talebiyle dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

2 gün tutuklu kalacaklar

Girne Kaza Mahkemesi Yargıcı Hazan Aksun’un huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Kader Çamlıbelli’yi tanık olarak dinletti.

Zanlılar Göksel Kimyalar, Nurettin Beyazsaçlı, Haluk Güvence, Cemre Tabak, Hüseyin Arı, Bayram Sözüdoğru ve Veli Umut Erkal’ın 14 Haziran tarihinde saat 03.00 sıralarında Çatalköy’de faaliyet gösteren bir eğlence mekânında meydana gelen “Vahim zarar”, “Ciddi darp” ve “Darp” suçlarından methaldar olduklarını belirten polis memuru Kader Çamlıbelli, önceki gün aleyhlerinde tutuklama emri alınan zanlılar ile birlikte mahkeme huzurunda tutuklu bulunan zanlıların, diskoya terlik ile girmek isteyen İlter Faik Kaya’nın yüzüne ve vücuduna elleri ve ayaklarıyla gelişi güzel vurmak suretiyle, İlter Faik Kaya’yı ciddi bir şekilde darp ettiklerini ve burnunun kırılmasına sebep oldukları söyledi.

Çamlıbelli, kavga esnasında olaya müdahale etmeye çalışan müştekinin eşinin de zanlı Haluk Güvence tarafından tokatlandığını söyledi.

Meseleyle ilgili başlatılan soruşturmanın henüz tamamlanmadığını, işletmede bulunan diğer personellerin de ifadelerinin alınacağını belirten Kader Çamlıbelli, zanlıların tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Hazan Aksun, soruşturmanın salimen yürütülebilmesine olanak sağlamak amacıyla zanlıların 2’şer gün süreyle tutuklu kalmalarına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2018, 08:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER