Tuvalete giren kadınları röntgenledi

banner37

Teknisyen olarak çalıştığı otelde, kadınlar tuvaletin röntgenleyen ve cep telefonu ile tuvalete giren kadınların gizlice müstehcen fotoğraflarını çeken Sinan Kaftanlı, tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı.

Tuvalete giren kadınları röntgenledi
banner90
banner8

Ahmet VAMIK


Kısa bir süre önce teknisyen olarak çalışmaya başladığı otelde, kadınlar tuvaletini röntgenleyen ve cep telefonu ile tuvalete giren kadınların gizlice müstehcen fotoğraflarını çeken Sinan Kaftanlı, tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı.
Girne Kaza Mahkemesi’nde teminat duruşmasına çıkarılan Kaftanlı, ülkede yasal statüsü bulunmadığı için hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.
 

Telefonunda fotoğraflar bulundu
Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Mustafa Atakara, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Gizem Düzdaban’ı tanık olarak dinletti.

banner134
Zanlı Sinan Kaftanlı’nın “Özel Hayatın Gizliliğini İhlal” ve “Cinsel Taciz” suçlarından methaldar olduğunu belirten polis memuru Gizem Düzdaban, 26 Eylül’de meydana gelen olay sonrası zanlının güvenlik kameralarından tespit edilerek gözaltına alındığını dile getirdi.
Zanlının cep telefonunda yapılan incelemede tuvalette bulunan 2 kadına ait 8 farklı fotoğraf tespit edildiğini açıklayan Düzdaban, gönüllü ifade veren zanlının suçunu kabul ettiğini belirtti.
Olay sonrası işine son verilen ve henüz çalışma izni bulunmayan zanlının ülkemizde yasal statüsü olmadığını ifade eden Düzdaban, zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.
 

5 yıl hapislik cezası öngören bir suç
Özel hayatın gizliliğini ihlal eden görüntü kayıt altına almanın yasada 5 yıla kadar hapislik cezası öngördüğüne dikkat çeken Yargıç Meltem Dündar, ülkemizde yasal statüsü bulunmayan zanlının davalarında hazır bulunmasını temin etmek ve yargılanmaktan kaçmasını önlemek maksadıyla 2 ay süreyle hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2018, 09:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75