banner6

UBP'de kritik grup toplantısı: Bazı vekiller Sucuoğlu’nun kararlarından rahatsız

banner37

UBP'de kritik grup toplantısı: Bazı vekiller Sucuoğlu’nun kararlarından rahatsız
banner150 banner151 banner143

ÖZEL HABER-ELİF ŞEN ÇATAL

UBP-DP-YDP hükümetinin Cumartesi günü yapılacak güven oylaması öncesi UBP’li vekiller bir grup toplantısı gerçekleştirdi. Yaklaşık dört saat süren toplantıda bazı UBP’li vekillerin hükümetin düşme kararından duyduğu rahatsızlık ve Cumartesi günü gerçekleştirilecek güven oylamasında yaşanabilecek sıkıntılar ele alındığı öğrenildi.

Kıbrıs TV’nin güvenilir kaynaklardan elde ettiği bilgiye göre, bazı UBP’li vekiller 20 Nisan’da UBP- DP- YDP hükümetinin istifasının sunulacağı konusunda bilgi sahibi değildi. Güvenilir kaynaklardan elde edilen bilgiye göre Bir bakanın görevden alınması için hükümetin istifasını gündeme getiren olaylarda UBP Genel Başkanı, Başnakan Faiz Sucuoğlu’nun tek başına hareket ettiği yönündeki iddialar gündeme bomba gibi düştü., Kıbrıs tv haber merkezinin elde ettiği bilgiye göre   parti içindeki bazı milletvekillerinin bu konuda duyduğu rahatsızlığı sözlü olarak da dile getirdikleri belirtiliyor.

Ulusal Birlik Partili bazı milletvekillerin Cumartesi günü gerçekleşecek güven oylaması konusunda da endişelerinin olduğu iddiasında bulunan güvenilir kaynaklar, yaşanan süreçle ilgili atılması gereken adımlar konusunda da Başkan Sucuoğlu’na önerilerini sundu.

Kıbrıs TV’nin  yine güvenilir kaynaklardan elde ettiği bir diğer bilgi ise Başbakan Sucuoğlu’nun bakan değişikliği nedeniyle hükümeti istifaya sürüklemesinin Türkiye ile olan ilişkileri zedelediği yönünde. Bazı vekiller ülkenin Türkiye’yle ilişkiler konusunda en kötü dönemden geçtiğini ileri sürüyor.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110