banner6

UBP kurultayı 2024 Eylül-Ekim’de, Üstel: Ülkede yapacağımız işler varken, erken kurultay yapmak anlamsız

banner37

Başbakan Ünal Üstel katıldığı canlı yayında hükümet işlerinin yanı sıra Ulusal Birlik Partisi’ndeki kurultay taleplerine değindi, kabine değişikliği konusunda da mesajlar verdi. 

UBP kurultayı 2024 Eylül-Ekim’de, Üstel: Ülkede yapacağımız işler varken, erken kurultay yapmak anlamsız
banner150

banner150 banner150

KIBRIS Özel

“Partinin kurultayı zamanında yapılır. Ülkede yapacağımız işler varken, erken kurultay yapmak bana göre anlamsızdır” diyerek net bir tavır ortaya koyan Parti Başkanı, Başbakan Ünal Üstel, şöyle konuştu:
 

“Bu konuyu Merkez Yürütme Kurulu (MYK)’da konuştuk. Siyasi partiler yasasına göre 3 senede bir olur kurultay. 2024 yılında Parti Meclisi tarihi belirleyecek. Eylül-Ekim’de biz kurultayımızı yapacağız. Biz UBP’yiz, parti içerisinde bunu konuşur, parti içerisinde tamamlamış oluruz.”

Tüzük kurultayı.. “Partinin önünü açacak 
Tüzük kurultayı konusuna da değinen Üstel, bu tüzük kurultayıyla bazı üyeleri sistemden çıkaralım diye bir gaile ile hareket etmediklerini anlattı. 
Üstel, “Daha çağdaş, partilimizin hak ettiği bir tüzükle buluşturmak için bunu yapıyoruz. Bu çalışmayı bizden isteyen halkımız. Onlardan gelen istekler doğrultusunda daha çağdaş bir tüzük yapmak için çalışma yaptık. İlçelere gönderdik. İstedikleri düzenlemeler yapılacak. Hiçbir üye dışlanmıyor, hiçbir üye silinmiyor. Tamamen vizyoner, daha çağdaş ve partimizin önünü açacak bir çalışma yapıyoruz” dedi. 

Kabine değişimi..
Kabine değişimi konusunda da mesajlar veren Üstel, bunun bir bayrak değişimi olduğuna dikkat çekti. 
“Her vekilin kafasında bakan olmak vardır” diyen Başbakan, değişikliklerle ilgili şunları söyledi: 

 

“Performansa bakılır. Genel başkan değerlendirme yapar. Değişik vekillere görev verir. Yaptığımız bir görev değişikliğidir.” 
Bütün bakanları bakanlıklarda ziyaret edeceği bilgisini de paylaşan Üstel, “Ziyaretler yapacağız, bürokratlar ile konuşacağız. Ülkemizin biriken sorunları var. 2013’den sonra istikrarsız hükümetlerle bu günlere geldi. Biz bu istikrarı sağlamak için bakanları ziyaret edip, bürokratlarla toplantı yapacağız. İlk olarak Çalışma Bakanlığımız’dan başladık. Ülkenin neredeyse kalbidir. Bütün çalışan kesimlerimizin uğrak yeridir. Her hafta değişik bakanlığımızı ziyaret edeceğiz. Her hafta sonu da bir ilçemize gideceğiz. Halkımızı ziyaret edeceğiz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2023, 13:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner158

banner34

banner75

banner88

banner104