banner6

UBP Kurultayı’nın divan başkanı ve üyeleri belirlendi

banner37

Yaklaşan UBP Kurultayına sayılı günler kala genel başkanlığa aday olan üç isim UBP Genel Merkezi’nde buluşarak, kurultayla ilgili toplantı gerçekleştirdi… Mevcut genel başkan, Başbakan Saner ise toplantıya katılmadı

UBP Kurultayı’nın divan başkanı ve üyeleri belirlendi
banner8

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Kurultayında genel başkanlığa aday olan üç isim dün UBP’nin Lefkoşa’daki merkezinde bir toplantı gerçekleştirerek, kurultayı görüştü.


Genel Sekreter Oğuzhan Hasipoğlu’nun çağrısı üzerine, Faiz Sucuoğlu, Hasan Taçoy ve Zorlu Töre’nin katılımıyla toplantı gerçekleştirildi.


Kurultayda aday olan mevcut genel başkan, Başbakan Ersan Saner toplantıya katılmazken, toplantı sonrası basına açıklamalarda bulunan Genel Sekreter Hasipoğlu, kurultayda görev alacak divan başkanlığının üç adayın oy birliğiyle belirlendiğini belirtti.

Hasipoğlu, Ersan Saner’in toplantıya katılmaması nedeniyle, sıralamaya ilişkin görüşmenin pazartesi gününe ertelendiğini söyledi.

banner134


Hasipoğlu, kendisine sorulan “Saner’in toplantıya katılmaması, adaylıktan çekildiği anlamını taşıyor mu?” şeklindeki soruya “Bunu söylemek için çok erken. Sayın Başbakan toplantıya katılmadı diye adaylıktan çekildiği yorumu doğru olmaz” dedi.

Öte yandan, Ulusal Birlik Partisi'nin 30-31 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilmesi planlanan 22. Olağan Kurultayında Divan Başkanı Sunat Atun olacak. Divan üyeleri ise Yasemin Öztürk, Menteş Gündüz, Özdemir Berova ve İzlem Gürçağ olarak belirlendi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104