banner6

UBP'de 2 vekil aday olamadı

banner37

Ulusal Birlik Partisi (UBP)’nin 7 Ocak’ta gerçekleştirilecek milletvekilliği erken genel seçimlerine katılacak milletvekili adayları ve aday sıraları belirlendi

UBP'de 2 vekil aday olamadı
banner151 banner143

Ahmet VAMIK

Ulusal Birlik Partisi (UBP)’nin 7 Ocak’ta gerçekleştirilecek milletvekilliği erken genel seçimlerine katılacak milletvekili adayları ve aday sıraları belirlendi. Lefkoşa’da Atatürk Spor Salonunda yer alan ön seçimde üyeler oylarını kullandı.

Bakanlar birinci sırada

Ulusal Birlik Partisi tarafından gerçekleştirilen ön seçimde dört bölgede kabinede yer alan Bakanlar listenin en üst sırasında yer aldılar.

Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu Lefkoşa’da, Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun Gazimağusa’da, İçişleri Bakanı Kutlu Evren Girne’de, Tarım Bakanı Nazım Çavuşoğlu İskele’de, Milletvekili Ali Pilli Güzelyurt’ta ve Aytaç Çaluda Lefke’de üyelerden en çok oyu alarak kendi bölgelerinde birinci sırada yer aldı. 

İki vekil liste dışı

Demokrat Parti Ulusal Güçler’den seçime katılarak milletvekili seçilen ve daha sonra istifa ederek UBP’ye geçen milletvekilleri Ergün Serdaroğlu ile Hamit Bakırcı ön seçimde liste dışı kaldı.

UBP Milletvekili olarak mecliste yer aldıkları dönemde UBP’den istifa eden ve Özgürlük ve Reform Partisi’ni kuran Turgay Avcı ile Erdoğan Şanlıdağ da parti üyelerinden geçerli oy almayarak liste dışında kalan isimler oldu.

UBP üyelerinin, adayları ve sıra numaralarını belirlediği dünkü seçimine göre, UBP’nin milletvekili adayları ve sıraları şöyle:

LEFKOŞA BÖLGESİ

1-Hüseyin Özgürgün (Genel Başkan)

2-Faiz Sucuoğlu

3-Ersin Tatar

4-Savaş Atakan (Kontenjan)

5-Hasan Taçoy

6-Zorlu Töre

7-Aydın Soyer

8-Olgun Amcaoğlu (Kontenjan)

9-Tahsin Ertuğruloğlu

10-Ahmet Savaşan

11-Türel Özer Öksüzoğlu

12-Saffet Nadiri

13-Füsun Özsun

14-Emete Gözügüzelli

15-Nurcan Yardımcı

16-Ömra Hürşit Can

GAZİMAĞUSA BÖLGESİ

1. Sunat Atun

2. Oğuzhan Hasipoğlu

3. Resmiye Canaltay (Kontenjan)

4. Dursun Oğuz

5. Hakan Dinçyürek (Kontenjan)

6. Hamza Ersan Saner

7. Hasan Onalt

8. Canan Zeki

9. İsmail Güneş Güneşoğlu

10. Ahmet Kaşif

11. Gürsel Uzun

12. Dürdane Abi Acı

13. Eylem Dolmacı

GİRNE BÖLGESİ

1. Kutlu Evren

2. Ünal Üstel

3. Bulut Akacan (Kontenjan)

4. Ahmet Arslan

5. Özdemir Berova (Kontenjan)

6. İzlem Gürçağ

7. Zalihe Damdelen

8. Selim Gökbörü

9. Hüseyin Kayım

10. Deniz Serbest

İSKELE BÖLGESİ

1. Nazım Çavuşoğlu

2. Önder Sennaroğlu

3. Ümit Özkıran

4.Yasemin Öztürk

5. Fatma Darben

GÜZELYURT BÖLGESİ

1. Ali Pilli

2. Kemal Dürüst

3. Menteş Gündüz

4. Hatice Özler Şahin

LEFKE BÖLGESİ

1. Aytaç Çaluda

2. Fırtına Karanfil

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2017, 09:29
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104