banner6

UBP’de delege sistemine geçilecek

banner37

UBP Meclis Grubu,  Merkez Yönetim Kurulu, Parti Meclisi dün ayrı ayrı toplandı… UBP Genel Başkanı, Başbakan Üstel KIBRIS’a “UBP’de tüzük değişikliğine gideceğini”  açıkladı

UBP’de delege sistemine geçilecek
banner99

Özel Haber - Müslüm BAYUK

“TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN YETKİ ALDIM”…

UBP Genel Başkanı Başbakan Ünal Üstel, tüzük değişikliği konusunun uzun zamandır gündemlerinde olduğunu belirttikten sonra, tüzük değişikliği çalışmalarına başlamak için Parti Meclisi’nden yetki aldığını söyledi; “Yine eskisi gibi İlçe Delegesi, Kurultay Delegesi sistemine gidelim diyoruz. Tabii ki üyelerimiz üye olarak kalmaya devam edecek. Ancak biz sandık bazında örgütleme yapacağız. Yani her sandığa belirli bir delege veren sisteme gidelim diye planlıyoruz” şeklinde konuştu.

   Koalisyon hükümetinin büyük ortağı Ulusal Birlik Partisi (UBP)  Parti Meclisi dün toplandı.

   Toplantıda Parti’nin tüzük değişikliğine gitmesi için çalışma yapması onaylandı.

   UBP Parti Meclisi toplantısından önce UBP Meclisi Grubu da bir toplantı yaptı.

   Gerek Parti Meclisi ve Merkez Yönetim Kurulu, gerekse Meclis Grubu toplantılarında 25 Aralık’ta yapılan yerel yönetim organları seçimi ile hükümet çalışmaları da değerlendirildi.

   Toplantı sonrası KIBRIS muhabirine konuşan yapan Ulusal Birlik Genel Başkanı, Başbakan Ünal Üstel, “Yerel seçimlerde neler yaşandı, neler gözlemledik, eksiklerimiz neler diye tartıştık. Uzun zamandır kendi aramızda konuştuğumuz Parti Tüzüğü değişikliği de gündemimizdeydi” dedi.

   Parti Tüzüğü’nde değişiklik yapılması için çalışma başlatılması konusunda Parti Meclisinden yetki aldığını belirten Üstel şunları kaydetti:

   “Bir komite kuralım ve partinin tüzüğünü değiştirerek yine eskisi gibi İlçe Delegesi, Kurultay Delegesi sistemine gidelim diyoruz. Tabii ki üyelerimiz üye olarak kalmaya devam edecek. Ancak biz sandık bazında örgütleme yapacağız. Yani her sandığa belirli bir delege veren sisteme gidelim diye planlıyoruz. Bir de bu tüzük değişikliği ile kadınlarımızı, gençlerimizi nasıl daha aktif hale getirebiliriz düşüncemiz vardır. Ulusal Birlik Partisi ülke için çok önemlidir ve halkımız için ülkemiz için en doğruları yapmak, başarılı olmak zorundayız. Olacağız da, kimse merak etmesin.”

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2023, 13:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104