UBP'de kazan kaynıyor

banner37

Bir grup UBP'li "bazı partililerin Lefkoşa'da UBP belediye başkan adayına çalışmadığını" iddia etti. Bu iddialar UBP'yi karıştırdı

banner87
UBP'de kazan kaynıyor
banner90
banner8

Ceren ÖZBİL

Yerel seçimin ardından Ulusal Birlik Partisi (UBP) karıştı. Bir grup UBP’li “bazı partililerin Lefkoşa'da UBP belediye başkan adayına çalışmadığını” iddia ederek parti içinde isyan çıkardı.

UBP Göçmenköy Örgüt Başkanı Özel Kadıoğlu partiden istifa etti. UBP Lefkoşa İlçesi Kadıoğlu'nun istifasını kabul etmedi. Kadıoğlu'nu bu kararından geri döndürmek için çalışma başlatıldı.

UBP yetkili kurullarının yarın toplanarak "partililer, parti adayına çalışmadı" iddialarını ve Özel Kadıoğlu'nun istifasını değerlendirmesi bekleniyor.

Bu kurulların yapacağı değerlendirmeler sonucunda bazı UBP'lilerin partiden ihraç edilebileceği konuşuluyor.

Kadıoğlu'na ulaşılamıyor...

UBP Lefkoşa İlçe Başkanlığı'na istifasını sunan Özel Kadıoğlu'nun parti yetkililerinin dahi telefonlarına yanıt vermediği öğrenildi.

Lefkoşa İlçesi ise Kadıoğlu'nun istifasını henüz kabul etmedi.

Bulutoğluları, istifa iddialarını yalanladı

UBP Genel Sekreter Yardımcısı Cemal Bulutoğluları, UBP'den istifa edeceği yönündeki iddiaları yalanladı.

Bulutoğluları, bu iddiaların UBP'den istifa eden Özel Kadıoğlu'nun yakın arkadaşı olması nedeniyle ortaya atılmış olabileceğini kaydetti ve Özel Kadıoğlu'nun da istifasının nedeninin sorgulanması gerektiğini ifade etti.

Özel Kadıoğlu'nun UBP için çok önemli bir isim olduğunu belirten Bulutoğluları, Kadıoğlu'nu istifasından vazgeçirmek için çalışmaların başlatılması gerektiğini söyledi.

“Çürük elmalar temizlenmeli”

banner134
Kadıoğlu dışında herhangi bir kişinin partiden istifa etmediğini kaydeden Bulutoğluları, ancak bazı kişilerin "yerel seçimde bize çalışmayan partililer var" iddiasında bulunduğunu belirtti.

Bulutoğluları, bu iddiayı ortaya atan kişilerin, yerel seçimde UBP'ye çalışmadığını söyledikleri kişilerin UBP'den ihracını istediğini anlattı.

Tüm bu iddiaları değerlendirmek için parti yetkili kurullarını yarın toplayacaklarını ifade eden Cemal Bulutoğluları, "parti içindeki çürük elmalar temizlenecektir" dedi.

Bazıları kurultay, bazıları da bir önceki seçimin hesaplaşması

Lapta Belediyesi’nin parti içi kavgalardan dolayı kaybedildiğini söyleyen Cemal Bulutoğluları, seçimi kıl payı kazanan Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar’ın mucizeyi başardığını kaydederek, “dört partinin ittifakı yanında parti içindeki muhaliflere karşı yarıştı” değerlendirmesinde bulundu.

Seçimde parti adayları için çalışmama ya da aleyhinde propaganda yapılmasının bazılarının kurultay hesapları, bazılarının da seçimlerden kalan hesaplaşma olduğunun altını çizen Bulutoğluları, parti başkanı Özgürgün’e tüm bu sorunların masaya yatırılması gerektiğini ilettiğini de kaydetti.

Gardiyanoğlu: Sermed Emin istifa etmedi

UBP Lefkoşa İlçe Başkanı Sadık Gardiyanoğlu, Göçmenköy Örgüt Başkanı Özel Kadıoğlu'nun partiye istifasını sunduğunu doğruladı.

Bu istifanın Cuma günü değerlendirileceğini kaydeden Sadıkoğlu, öncelikle Özel Kadıoğlu ile görüşeceklerini ifade etti.

Sadıkoğlu, ayrıca Düzova Örgüt Başkanı Sermed Emin'in istifa ettiği yönündeki haberlerin de doğru olmadığını söyledi.

Emin'in Eylül ayında yapılacak olağan kongreye kadar görevde kalacağını ve ardından da yeniden örgüt başkanlığına aday olmayacağını açıkladı.

"UBP'nin başarısızlığı yok"

Gardiyanoğlu , UBP'nin yerel seçimden başarı ile çıktığını söyledi ve üçlü ittifaka rağmen UBP'nin genel seçimde aldığı oydan daha yüksek bir oy aldığını ifade etti.

Sadık Gardiyanoğlu, "Şu an önümde listeler var ve sonuçlara bakıyorum. UBP adayı UBP'nin genel seçimde aldığı oydan daha fazla oy aldı” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2018, 09:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75