banner6

UBP'nin aday adayları netleşiyor

banner37

Ulusal Birlik Partisi’nde erken genel seçim için milletvekilliği aday adaylığı başvuru süresi bitti… Sıra, parti üyelerinin vereceği kararda

UBP'nin aday adayları netleşiyor
banner151 banner143

Mehmet KARA

Ulusal Birlik Partisi (UBP) erken genel seçim için çalışmalarını sürdürüyor.

Partide, milletvekilliği aday adaylığı için başvuru süresi önceki gün sona erdi. Bundan sonraki görev, parti üyelerine ait… Ancak Lefkoşa, Girne ve İskele bölgelerinde kadın aday adaylarının başvuru süresi 6 Kasım Pazartesi saat 17.00’ye kadar uzatıldı.

Kesin olmamakla birlikte UBP’nin milletvekili aday adayları listesi netleşmeye başladı.

Listede herkesin tanıdığı isimler var…

Şimdiki UBP vekilleri haricinde, milletvekilliği için başvuru yapanların arasında şimdi bağımsız milletvekili olarak mecliste bulunan Hasan Taçoy da var.

Uzun süredir siyasetten uzak duran Turgay Avcı da erken genel seçimde UBP’den aday gibi görünüyor. Daha önce de seçime giren ancak bir oyla seçimi kaybeden Resmiye Canaltay ayrıca Mağusa Kaymakamı Dürdane Acı da UBP’nin aday adaylarından…

Listede, Ahmet Savaşan, Savaş Atakan, Hasan Yücelen, Hakan Fellahoğlu, Nurcan Yardımcı, Saffet Nadiri, Oğuz Ceyda, Oğuzhan Hasipoğlu, Derviş Ekşici, Bulut Akacan, Erdoğan Şanlıdağ, Cihan Kombos, İrfan Tansel Demir, Yasemin Öztürk, Ümit Özkıran ve Hamit Bakırcı da var.

18 Kasım’da her şey netleşecek

Başvuruların tamamlanmasının ardından UBP üyeleri, 9 Kasım’da aday adaylarının sıralamasını belirleyecek.

18 Kasım’da ise 50 milletvekili adayını seçecek olan üyeler, vekillerin seçimdeki sırasını da netleştirecek.

UBP’nin seçim kadrosunun netleşeceği 18 Kasım’da üyeler sabah 08.00’den akşam 20.00’ye kadar oyunu kullanacak. Üyeler, her bölgedeki milletvekili sayısı kadar oy kullanacak ve vekil adaylarını belirleyecek.

Özgürgün’ün kontenjan hakkı 8

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün’ün kontenjan sayısı ise 10’dan sekize düşürüldü.

Özgürgün’ün Lefkoşa’dan 3, Gazimağusa ve Girne’den 2’şer ve İskele’den 1 olmak üzere toplam 8 kontenjan hakkı var ancak bu hakkının hepsini kullanmak zorunda değil.

Henüz netleşmeyen aday adayları listesi

UBP Lefkoşa:

Hüseyin Özgürgün, Tahsin Ertuğruloğlu, Hasan Taçoy, Ersin Tatar, Zorlu Töre, Faiz Sucuoğlu, Ahmet Savaşan, Savaş Atakan, Aydın Soyer, Türel Öksüzoğlu, Hasan Yücelen, Akay Yılmaz, Hakan Fellahoğlu, Nurcan Yardımcı, Saffet Nadiri ve Oğuz Ceyda.

UBP Gazimağusa

Sunat Atun, Ahmet Kaşif, Hamza Ersan Saner, Resmiye Canaltay, Doç. Dr. Canan Zeki, İsmail Güneş Güneşoğlu, Oğuzhan Hasipoğlu, Dürdane Acı, Hakan Dinçyürek, Dursun Oğuz, Ersun Kutup, Eylem Dolmacı, Gürsel Uzun, Hasan Onalt ve Derviş Ekşici.

UBP Girne

Kutlu Evren, Ünal Üstel, Bulut Akacan, İzlem Gürçağ, Ergün Serdaroğlu, Cafer Barutcuzade, Hasan Erata, Ahmet Arslan, Selim Gökböru, Salih Kayım ve Fikret Öğdü.

UBP Güzelyurt

Kemal Dürüst, Ali Pilli, Mehmet Çelebioğlu, Cihan Kombos, Menteş Gündüz, Leyla Güneş ve Hatice Şahin.

UBP Lefke

Erdoğan Şanlıdağ, Aytaç Çaluda, Nadir Tahsildaroğulları, Tahsin Sabit, Kenan Örgen, Timuçin Pirgalıoğlu, Gazi Güney ve Fırtına Karanfil.

UBP İskele

Nazım Çavuşoğlu, Önder Sennaroğlu, Turgay Avcı, İrfan Tansel Demir, Yasemin Öztürk, Ümit Özkıran ve Hamit Bakırcı.

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2017, 11:27
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104