banner6

'UBP'ye gösterilen büyük ilgi, muhalefet partilerini çıldırttı'

banner37

UBP Genel Başkanı Başbakan Özgürgün, kendisini adaylıktan çekilmeye davet eden CTP Genel Başkanı Erhürman’a, “Halkın geleceğini çaldınız, bütün adaylarını topla topyekûn adaylıktan çekilin” yanıtını verdi.

'UBP'ye gösterilen büyük ilgi, muhalefet partilerini çıldırttı'
banner150 banner150 banner151

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı ve Başbakan Hüseyin Özgürgün, UBP’li kadın örgütlerinin düzenlediği etkinlikte kendisini adaylıktan çekilmeye davet eden ana muhalefet Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Tufan Erhürman’a yüklendi ve “Bütün adaylarını topla topyekûn adaylıktan çekilin” dedi.

Özgürgün konuşmasında, Erhürman’a seslenerek, “Çiftçiyi hayvancıyı ezdiniz, haklarını vermediniz. Emekliyi ezdiniz haklarını vermediniz. Taksit taksit maaş ödediniz. Memurun emeğini gasp ettiniz. En yaşamsal şey olan Anavatandan gelen suyu reddettiniz, halkın geleceğini çaldınız. Bütün adaylarını topla ve topyekûn adaylıktan siz çekilin” diye konuştu.

UBP’ye gösterilen büyük ilginin muhalefet partilerini çıldırttığını ifade eden Başbakan Özgürgün, özellikle Kıbrıs sorunu söz konusu olduğu zaman Ulusal Birlik Partisi’nin güçlü olmasının onların önünde engel olduğunu söyledi.

Ulusal Birlik Partisi’nin üye ve sempatizan kadınları, Lefkoşa’da buluştu ve 7 Ocak Erken Genel Seçimlerine iki hafta kala büyük bir gövde gösterisi yaptı.

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı ve Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün onur konuğu olarak katıldığı etkinliğe, 3’ncü Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun eşi Meral Eroğlu ile Başbakan Hüseyin Özgürgün annesi Tangör Özgürgün birer konuşma yaptı.

Özgürgün: Çok işlere imza attık

Coşkulu kalabalığa seslenen UBP Genel Başkanı ve Başbakan Hüseyin Özgürgün, bir buçuk yıllık UBP iktidarında çok işlere imza attığını anlattı ve ilk iş olarak CTP’nin Anavatan Türkiye’den gelen suyu almayı dahi reddettiğini anımsatarak, CTP’nin başkanlığındaki hükümetin taksit taksit maaş ödediğini hatırlattı.

UBP’nin mali yönden ülkeyi en üst seviyeye çıkardığını anlatan Özgürgün, 13’üncü maaşları 1 Aralık’ta ödediklerini ve Sosyal Sigortaları batmış bir şekilde devraldıklarını, şimdi ise borç alan değil borç veren bir kurum haline geldiğini söyledi.

Başbakan Özgürgün, bu kısa hükümet döneminde çiftçi ile hayvancının yüzünün güldüğünü, gittiği köylerde onu omuzlarda taşımak istediklerini söyledi. Doktorların gelecek endişelerinin ortadan kalktığını anlatan Özgürgün, sağlık alanında hazırlanan projelerden bahsetti.

İlk kez giren dövizin çıkan dövizden fazla olduğunu ifade eden UBP Genel Başkanı, döviz fazlasını akaryakıta zam yapmadan, maaşlara ve asgari ücrete defalarca zam yaparak değerlendirdiğini ifade etti. Yargıda reform yapıldığını ifade eden Özgürgün, KTHY çalışanları, geçiciler, öğretmenler ve emeklilere tek tek sorulabileceğini kaydederek, tümünün tüm haklarını ve alacaklarını eksiksiz UBP döneminde verildiğini.

Bu ülkeye ne yapıldıysa UBP tarafından yapıldığını söyleyen Hüseyin Özgürgün, Anavatandan suyu getirdikleri gibi Elektrik enerjisini de getireceklerini kaydetti.

Tangör Özgürgün: Topraklar yatırımla yeşerecek

Etkinliği himayelerinde gerçekleştiren Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün annesi Tangör Özgürgün de, Şehitler Haftası nedeniyle bütün şehitleri şükranla anarak başladı ve duygulu bir şiir okudu.

Ulusal Birlik Partisi güçlü oldukça bu toprakların korunacağını, bu toprakların yatırımla yeşereceğini ve halkın refahının yükseleceğini ifade eden Tangör Özgürgün, kadınlara seslenerek, UBP’nin tek başına iktidar hedefine ulaştırmak için seçimin son iki haftasında durmadan yorulmadan çalışmaya davet etti.

Meral Eroğlu: UBP’nin büyük projeleri var

Meral Eroğlu ise 40 yıldır Eroğlu ailesinin UBP’nin başarıları ve ülkeye hizmeti için çaba harcadığını söyledi. Eroğlu, bütün aile olarak sonuna kadar UBP’li olduklarını ve partinin başarısı için canla başla çalışacaklarını ifade etti. Eroğlu, UBP’nin seçim manifestosundaki büyük projeleri bu kadrolarla gerçekleştirebileceğine inandığını ifade etti ve çok çalışarak iktidara taşıyacakları partilerinin, kadınlar olarak da projelerin takipçisi olacaklarını söyledi.

 

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2017, 12:32
banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110