Üç kadına aynı yöntemi uyguladı

banner37

Sosyal medya hesabı üzerinde şu ana kadar üç kadına tanışıp buluştuktan sonra aynı yöntemle tecavüz ettiği belirlenen Mürsel Aydın, dün 4. kez mahkemeye çıkarıldı.

Üç kadına aynı yöntemi uyguladı
banner90

Mustafa ÖZYAĞCI

Sosyal medya üzerinden tanıştığı genç kadınlara tecavüz ettiği suçlamasıyla poliste tutuklu bulunan Mürsel Aydın hakkında üçüncü tecavüz şikayetinin yapılmasının ardından soruşturmasını iyice derinleştiren polis, önemli bilgilere ulaştı.

“Cinsel tecavüz”, “Zorla alıkoyma”, “Ciddi darp”, “Cinsel saldırı” ve “Vahim zarar” suçlarından tutuklu olan zanlı Mürsel Aydın, dün 4. kez Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ayşe Kaymak Şadi, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan deneyimli polis memuru Hamza Tarman’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Tarman, zanlı Mürsel Aydın’ın E.G.’ye 20-21 Haziran, B.E.’ye 23 Ocak 2018 ve B.Y.’ye ise 3 Ağustos ile Eylül 2017’de farklı tarihler arasında meydana gelen “Cinsel tecavüz”, “Zorla alıkoyma”, “Ciddi darp”, “Cinsel saldırı” ve “Vahim zarar” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

 

“Anıttepe’de aynı senaryo uygulandı”

Polis, zanlının yaklaşık 1 yıl önce Facebook isimli sosyal paylaşım sitesinde tanıştığı 21 yaşındaki E.G.’yi 20 Haziran tarihinde kalmakta olduğu Lefke bölgesinden alarak Lefkoşa’ya geldiklerini ve öncelikle henüz tespit edilemeyen bir markette durup alkollü içecek aldıklarını söyledi.

Zanlı ile müştekinin daha sonra her zaman olduğu gibi tercih ettiği yer olan Anıttepe’ye giderek durup alkol alıp sohbet ettiklerini kaydeden Tarman, akabinde müştekinin bir eğlence yerine gitmeyeceklerse, kendisini eve bırakmasını talep etmesi üzerine zanlının önce Küçük Kaymaklı’da kaldığı evden geçip bir şeyler alması gerektiğini söylediğini ve eve gittikleri esnada araçtan inmek istemeyen müştekiyi zorla indirip, çeşitli yerlerinden darp ettikten sonra eve götürüp cinsel ilişkiye girdiğini söyledi. 

Tarman , zanlının aynı araçla 21 Haziran günü 03.00 saatlerinde kızı geri Lefke bölgesindeki evine götürüp bıraktığını söyledi.

banner9
Şikayetin polisin bilgisine 21 Haziran tarihinde geldiğini ve olayın Lefkoşa sınırları içerisinde meydana geldiğinden Lefkoşa polisinin baktığını ifade eden memur Tarman, olaydan sonra zanlının arandığını ve 22 Haziran tarihinde Girne Turizm Limanı’ndan kız arkadaşıyla çıkış yapmak üzereyken tespit edilip, tutuklandığını söyledi.

Tarman, E.G. isimli kadının yaşadıklarını gazete ve sosyal medyada okuyan 23 yaşındaki B.E.’nin, 27 Haziran’da cesaretini toplayıp, zanlı hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından 29 Haziran’da da Mürsel Aydın tarafından cinsel saldırıya uğrayan 19 yaşındaki B.Y.’nin de gelip şikayette bulunduğunu söyledi.

Aydın’ın sosyal medya üzerinden tanıştığı E.G.’yi Haziran 2018 tarihinde B.E.’yi Ocak 2018 tarihinde ve B.Y’yi de Ağustos ve Eylül 2017 tarihlerinde aynı şekilde kandırarak aracıyla Hamitköy’de bulunan Anıttepe’ye götürerek sohbet ettikten sonra şiddet uyguladığını belirten Tarman, ardından kadınları kaldığı apartman dairesine götürüp şiddet ve zorla cinsel saldırıda bulunduğunu söyledi.

 

“Kızlık zarı yırtıldı ve vahim zarar var”

Zanlının B.Y’yi UKÜ’de kaldığı yurttan alıp olayın yaşandığı Anıttepe’ye götürdükten sonra sohbet ettiğini ve ardından zorla ilişkiye girmek istediğini anlatan Tarman, Aydın’ın karşı koyan genç kadını darp ettikten sonra zorla ilişkiye girerek kızlık zarını yırttığını ve vahim zarar verdiğini söyledi.

Polis memuru Tarman, olayın yaşanmasının ardından B.Y’nin polise şikayet etmemesi için sürekli arayıp mağdur kadını evlenme vaadiyle kandırdığını, aynı şekilde şiddet uyguladıktan sonra farklı tarihlerde iki kez cinsel saldırıda bulunduğunu ifade etti.

Tarman, üçüncü mağdur kadın B.Y.’nin ifadesinde zanlının kendisini darp ettikten sonra “Sana tek bir erkeğe ait olmayı öğreteceğim” dediğini ifade etti.

Hamza Tarman, zanlının benzer şekilde başka kadınlara da saldırıda bulunma ihtimalinin araştırıldığını, araştırmanın ileriki safhasında, olayla ilgili benzer şikayetlerin ortaya çıkma ihtimali bulunduğunu söyledi.

Meseleyle ilgili yürütülen tahkikatın tamamlandığını, olayın ciddi ve toplumda infial yarattığını belirten deneyimli polis Tarman, zanlının KKTC’de statüsü bulunmadığını ve ağır ceza statüsünde olan bu olaydan dolayı zanlının 3 ay süreyle Merkezi Cezaevi’nde tutuklu kalmasını talep etti.

Savcı Şadi, “Cinsel tecavüz”, “Zorla alıkoyma”, “Ciddi darp”, “Cinsel saldırı” ve “Vahim zarar” suçlarının ciddi bir mesele olduğunu ve tahkikatın daha tamamlandığını belirterek, zanlının serbest kalması halinde soruşturmaya etki edebileceğini, dolayısıyla zanlının davaları görüşülünceye kadar 2 buçuk ay süreyle tutuklu kalmasını istedi.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Cenkay İnan, meselenin çok ciddi bir mesele olduğunu, toplumda infiale neden olduğunu ve tahkikatın tamamlandığını, zanlının ileride davaları görüşülünceye kadar 2 buçuk ay süreyle Merkezi Cezaevi’nde tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2018, 09:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner108