banner6

Üç köyden 200 kişiye kırsal kesim arsası

banner37

Korkuteli, Aygün ve Mutluyaka köylerinden 200 kişiye kırsal kesim arsa hak sahipliği belgesi verildi.

Üç köyden 200 kişiye kırsal kesim arsası
banner150 banner151 banner143

Korkuteli Spor Kulübü’nde gerçekleştirilen toplu belge dağıtım törenine Başbakan Hüseyin Özgürgün, İçişleri Bakanı Kutlu Evren, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hamza Ersan Saner, Bazı milletvekilleri ve belediye başkanları da katıldı.

Başbakan Özgürgün belge dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, “Bizim çalışmalarımız seçime yönelik değil” diyerek, bu çalışmaları yaparken seçim olacağını bilmediklerini, kırsal kesim arsa hak sahipliği belgeleri dağıtımının seçimlere yakın bir sürede olmasının tesadüf olduğunu savundu.

Özgürgün, hükümet oldukları ilk günden itibaren gençlere büyük önem verdiklerini, geleceğe yapılacak en iyi yatırımın gençliğe yapılacak yatırım olduğu bilinciyle hareket ettiklerini ifade ederek, “Devlet gençlere el uzattığı zaman KKTC’nin geleceği daha aydınlık olacaktır” dedi.

Kırsal kesim arsaları ile gençlere yuva kurma imkânı sağlandığına dikkat çeken Özgürgün, bir buçuk yılda 33 köyde kırsal kesim arsası dağıtıldığını söyledi.

Evren: 200 kişi belgesini aldı

İçişleri Bakanı Kutlu Evren Korkuteli’de 87, Mutluyaka’da 69 ve Aygün’de 44 kişiye hak sahipliği belgesi verildiğini belirterek, arsaların altyapılarını da başka bir fonda biriken kaynak ve TC Yardım Heyeti’nin katkılarıyla yapma çabası içerisinde olduklarını kaydetti.

Evren, Aygün’deki arsaların altyapılarıyla ilgili birinci etap ihalesinin tamamlandığını,  Mutluyaka ve Korkuteli’nde ise bütçesinin ayrıldığını seçimlerden sonra yapılacağını belirtti.

İnönü Belediye Başkanı Ali Öncü de kırsal kesim arsa hak sahipliği verilmesinde katkısı olanlara teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2017, 20:23
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110