banner6

Üç saldırgan halen yakalanamadı  

banner37

Lefkoşa’da bir eğlence mekanın önünde üç kişiye saldırarak darp etmekle suçlanan 2 zanlının tutukluluk süresi 5 gün uzatılırken, polis zanlıların suç ortağı olan diğer kişilerin halen bulunamadığını açıkladı

Üç saldırgan halen yakalanamadı  
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

banner134

Lefkoşa’da Republic Bar’ın önünde geçtiğimiz günlerde meydana gelen kavga olayına karışan üç kişi halen yakalanamazken, Y.V., M.K. ve Ö.F.A.’ya saldırarak darp ettikleri suçlamasıyla daha önce yakalanan 18 yaşındaki zanlı M.H. ve 17 yaşındaki Ş.B. isimli iki zanlı dün sabah mahkemeye çıkarılarak tutukluluk süreleri 5 gün daha uzatıldı.


Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Senem Palabıyık, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü Adli Şube’de görev yapan polis memuru Ali Gencer’i dinletti.


Mahkemede yeminli şahadet veren Gencer, 15.11.2021 tarihinde saat 00.15 raddelerinde Lefkoşa’da Zahra Sokak üzerinde faaliyet gösteren Republic isimli barın önünde zanlılar ve halen aranan üç kişinin, bardan çıkıp, araç park yerine doğru yürümekte olan Lefkoşa’da sakin Y.V. (E 23), M.K. (E-23) ve Ö. F.A.’nın (E-21) üzerlerine saldırıp adı edilenleri ciddi bir şekilde darp ettiklerini belirtti.


Polis memuru Alil Gencer, olay anında zanlıların, Ö.F.A.’nın çene kemiğinde her iki yanda kırık oluşmasına sebebiyet verip, vahim ve bedensel zarara uğrattıklarına vurgu yaptı.


Aranan üç zanlı ve incelenecek kamera görüntüleri olduğuna vurgu yapan Gencer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 5 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Mine Ozankaya, talebi onayladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104