Üç telefondan biri üzerinde bulundu

banner37

Fıstık Computer’de meydana gelen hırsızlık olayının zanlısı olarak Fshamant Matsilele Hlungwanıe tutuklandı

Üç telefondan biri üzerinde bulundu
banner99

2 TELEFON VE 2 TABLET ARKADAŞININ EVİNDEN ÇIKTI… Hlungwanıe’yi mahkemeye çıkaran polis, çalınan telefonlardan birinin zanlının üzerinde bulunduğunu, iki telefon ve iki tabletin ise arkadaşının evinde bulunduğunu belirtti. Polis, zanlının hırsızlık olayını gerçekleştirdiği sırada giydiği giysilerini ise kız arkadaşının evinde bulduklarını söyledi.


Ahmet UÇAR


Fshamant Matsilele Hlungwanıe, Lefkoşa’da Okullar Yolu Sokak üzerinde bulunan Fıstık Computer adlı işletmeden cep telefonu ve tablet çaldığı gerekçesiyle tutuklanarak dün mahkeme huzuruna çıkarıldı.


Polisin yürüttüğü soruşturma kapsamında çalınan eşyalardan biri zanlının tasarrufunda, dördü ise zanlının arkadaşının evinde tespit edilerek emare olarak alındı.


Mahkeme soruşturmanın sağlıklı yürütülebilmesi adına zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasına karar verdi.


Lefkoşa Kaza Mahkemesinde Yargıç Mine Gündüz’ün huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Kazım Sevinç yeminli şahadet vererek, olguları aktardı.


Fshamant Matsilele Hlungwanıe adlı zanlının “Sirkat” suçundan methaldar olduğunu belirten Sevinç, zanlının 2 Ekim 2020 tarihinde, saat 03.30 sıralarında Lefkoşa’da Okullar Yolu Sokak üzerinde bulunan ve işletmeciliğini Orhan Yılmaz’ın yaptığı Fıstık Computer adlı iş yerinin, camdan oluşan ön kapısını balyoz ile kırdığını kaydederek, zanlının, iş yerinin orta kısmında bulunan cep telefonu standının içerisinden 3 adet 356583108899639, 356582107715663 ve 356596107585405 İMEİ numaralı Iphone 11marka telefonu ve 2 adet Samsung  S6 tableti çaldığını ifade etti.


banner134
Zanlının aynı tarihte Lefkoşa’da 356583108899639 İMEİ numaralı telefon tasarrufunda olduğu esnada Lefkoşa’da tespit edilerek mahkeme emri gereği tutuklandığını dile getiren Sevinç, yine aynı gün zanlının olay saati öncesi kaldığı ve sonrasında emareleri götürdüğü kız arkadaşına ait ikametgâhta mahkeme emri gereği arama yapıldığını ve söz konusu arama sonucunda zanlının olay esnasında giymekte olduğu kıyafetlerin tespit edilerek emare olarak zapt edildiğini bildirdi.


Sevinç, aynı gün zanlının arkadaşı Magna Katıyo’nun evinde de mahkeme emri gereği arama yapıldığına işaret ederek, söz konusu aramada 356582107715663 ve 356596107585405 İMEİ numaralı Iphone 11 marka cep telefonunun ve 2 adet Samsung S6 tabletin tespit edilerek emare olarak alındığını açıkladı.


Zanlının gönüllü ifade vererek suçunu itiraf ettiğini belirten Sevinç, zanlının verdiği ifadenin teyit ve tekzip edilmesi gerektiğine vurgu yaptı.


Sevinç, meseleyle ilgili alınması gereken başka ifadelerin de bulunduğunu ve incelenmesi gereken kamera kayıtlarının söz konusu olduğunu dile getirerek, tahkikatın salimen yürütülebilmesi adına zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.


Mahkemeye avukatsız çıkan zanlı ise söz hakkı alarak, mahkeme huzurunda özür diledi.


Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Gündüz, soruşturmanın henüz yeni başlaması nedeniyle zanlının aleyhine 3 gün tutukluluk emri verdi.


 

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2020, 10:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75