banner6

Üç zanlı birlikte mahkemeye çıkarılacak

banner37

Wagon isimli işletme önünde, polise bıçak çekmeden önce Mustafa Gargınsu’yu darp ettikleri ileri sürülen Ali Çiçek ve güvenlik görevlisi Reşit Bayhan tutuklandı

Üç zanlı birlikte mahkemeye çıkarılacak
banner150

banner150 banner150

Emine UYSAL ÇALUDA - ÖZEL HABER

Lefkoşa’da Wagon isimli işletme önünde, polise bıçak çekmeden önce Mustafa Gargınsu’yu darp ettikleri ileri sürülen Ali Çiçek ve güvenlik görevlisi Reşit Bayhan tutuklandı ve mahkemeye çıkarılarak aleyhlerinde bir gün ek tutukluluk emri alındı.

Kavganın ardından olay mahalline giden polis memurlarına bıçak çeken Mustafa Gargınsu ile iki yeni tutuklu yarın yeniden mahkemeye çıkarılacak.

“Kavga” ve “Rahatsızlık” suçlamalarıyla tutuklanan Çiçek ve Reyhan, bugün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Nil Elodie Çeliker’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Şayan Ergülen, tanık olarak polis memuru Hüseyin Oran’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Oran, 31.05.2023 tarihinde 03.00 raddelerinde Lefkoşa'da, umumi bir yer olan Wagon isimli işletme önünde bir taraf olan söz konusu işletme yetkilisi Lefkoşa'da sakin zanlı 1 Ali Çiçek ve güvenlik görevlisi zanlı Reşit Bayhan’ın eşi ile selamlaştıkları gerekçesi ile diğer bir taraf olan Lefkoşa'da sakin Mustafa Gargınsu ile birbirlerinin vücutlarına elleri ve ayakları ile gelişi güzel vurup, bir kavgada yer aldıklarını anlattı.

Oran, kavga anında iki tarafın makul mazeretleri olmaksızın yüksek sesle anlamsız bir şekilde bağırıp çağırmak sureti ile rahatsızlık yaptıklarını kaydetti.

Mesele ile ilgili olarak iki zanlının derdest emri gereği tutuklandığını söyleyen Oran,zanlı Mustafa Gargınsu’nun 31.05.2023 tarihinde Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılıp, işlemiş olduğu kanunsuz bıçak taşıma suçundan soruşturma amaçlı aleyhinde iki gün ek tutukluluk emri alındığını anımsattı.

Polis memuru Hüseyin Oran, mesele ile ilgili olarak tahkikatın yeni başladığını, incelenmesi gereken kamera görüntüleri ile alınması gereken ifadeler ve olaya karışan başka şahısların tespitinin yapılması gerektiğini anlattı.
Oran, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların aleyhinde bir gün ek tutukluluk talep etti.
Yargıç Nil Elodie Çeliker, talebi onayladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner75

banner88

banner104