UCN: Başarı, Mağusa ve Lefke inisiyatiflerinindir

banner37

UniteCyprusNow (UCN), Derinya ve Aplıç’ta iki yeni geçiş noktası açılmasını mümkün kılan herkesi en içten şekilde tebrik eder.

banner87
UCN: Başarı, Mağusa ve Lefke inisiyatiflerinindir
banner90
banner99

Bu başarı öncelikle, temasın barış ve yakınlaşma getireceğinden hareketle, bu amaçlar doğrultusunda yıllardır mücadele eden Mağusa ve Lefke’deki yerel inisiyatiflere ve bölge insanlarına aittir.

Onların adanmışlığı ve kararlılığı hepimize örnek teşkil etmiştir. Bizlere, tüm engelleri aşmak için ilham vermiş; sadece hedeflere odaklanarak, ‘hayır’ı yanıt olarak kabul etmeyerek ve hiçbir zaman vazgeçmeyerek başarının geleceğini göstermişlerdir.

Yeni kapılar açılması çözümün yerini tutmasa bile, ileriye doğru atılmış bir adımdır. Bu çerçevede, daha fazla insanın karşılıklı geçişlerde bulunmasını ve sivil toplumun insanları bir araya getirecek projeler üretmesi çok önemlidir.

Artık daha fazla insanın geçiş yapacağından hareketle, sivil toplumun insanların yakınlaşmalarına katkı koyacak ortak projeler geliştirmeleri elzemdir.

Bizler böylesi işbirliklerini teşvik etmeye ve desteklemeye devam edeceğiz. Toplumların yakınlaşmasına katkı sağlayan ve işbirliği ve barışa katkı koyan böylesi adımlar bizlere ilham vermektedir.

Adayı bölen duvarda delikler açmak için çalışmaya devam edeceğiz. Adım adım da olsa bölünmenin ortadan kalkacağına; Kıbrıs ve Kıbrıslıların birleşeceğine olan inancımız tamdır.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2018, 15:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75