UCN: Derinya ve Aplıç'ı açın, yeni geçiş noktaları için inisiyatif alın

banner37

banner87
UCN: Derinya ve Aplıç'ı açın, yeni geçiş noktaları için inisiyatif alın
banner8

UniteCyprusNow (UCN) uzun zamandır savunageldiği yeni geçiş noktalarının açılmasıyla ilgili tarafların geç de olsa orta koyduğu iradeyi selamlamaktadır.

Derinya ve Aplıç, Ekim ayının ilk haftalarında hazır hale geleceği taraflarca basına bildirildi. İsteğimiz tarafların, herhangi bir sorun yaratmadan, bu iki bölgemizde geçişleri diyalog içinde ve hızla başlatmalarıdır.

Geçiş noktalarının açılmasını uzun bir süre gündeme taşıyan, sürecin ilerletilmesine katkı koyan herkese UCN olarak teşekkür ediyoruz.

Her iki geçiş noktasının resmi olarak açılışı iki toplumun bir arada yaşamasına olumlu katkı yapacaktır. Toplumların sosyal, kültürel ve ekonomik ilişkileri gelişecektir. Her iki bölgemiz de çıkmaz sokak olmaktan kurtulacaktır. UCN ayrıca tarafları Yeşil Hat üzerinde yeni geçiş noktalarının açılması için de çalışma yapmaya çağırmaktadır.

Derinya ve Aplıç geçiş noktalarının resmi olarak geçişlere açılacağı tarihin bir an önce taraflarca belirlenmesi için Birleşmiş Milletler başta olmak üzere, iki toplum liderini inisiyatif almaya ve geçişleri barışa hizmet edecek bir şekilde açmaya davet ediyoruz.

Gelinen bu aşamada yaklaşık yarım asırdır kapalı olan iki geçiş noktasının açılmasını her iki liderin, tüm siyasi partilerin, sivil toplum örgütlerinin ve en önemlisi bütün toplumlardan Kıbrıslıların da katılacağı büyük bir etkinliğe ve dünyaya verilecek güçlü bir barış mesajına dönüştürmek lazımdır.

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2018, 16:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108