Ücretsiz çalıştırma iddialarına yanıt

banner37

Zizzi Pizza’yı dağıttığı için mahkemeye çıkarılan Kandem Veronique’nın mahkemede “Hiç para almadım. Defalarca darp edildim” iddiasına Cenk Akay’dan cevap geldi

Ücretsiz çalıştırma iddialarına yanıt
banner99

“Veronique’nin iddiaları asılsız”

Gazimağusa’da 23 Eylül 2017 tarihinde Zizzi Pizza isimli işyerinde tartışma çıkarıp, işyerinin eşyalarına zarar verdiği için tutuklanan ve mahkemede “Hiç para almadım. Defalarca darp edildim” iddiasına bulunan Kandem Veronique’nın, bu iddialarına söz konusu işletmenin sahibinin oğlu Cenk Akay’dan yanıt geldi.

Cenk Akay, bu iddiaların hiçbirinin gerçeği yansıtmadığını öne sürdü. Akay, işyerlerinin Çalışma Dairesi ekipleri tarafından geçen hafta iki kez kontrollerinin yapıldığını ve söz konusu kadının restoranda çalışmadığı yönünde tespiti mevcut olduğunu kaydetti.

Akay: Ücretsiz yemek veriyorduk

banner134
Cenk Akay, Kandem Veronique’in önceki gün mahkemede yaptığı iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi. Akay, işyerinin de kendisine ait değil, babası Nihat Akay’a ait olduğunu ifade etti.

Cenk Akay, söz konusu kadının “Carole” isimli bir arkadaşının ricası üzerine sürekli olarak işyerlerine gelip yemek yediğini kaydetti.

Kadının Zizzi Pizza’nın tam karşısında bir apartman dairesinde yaşadığını anlatan Akay, kadının maddi durumu iyi olmadığı için insaniyet namına Zizzi Pizza’dan ücretsiz yemek yemesine izin verdiklerini dile getirdi. Cenk Akay, kadının Zizzi Pizza’da çalıştığı yönündeki söyleminin doğru olmadığını belirtti.

Cenk Akay; “söz konusu kadının personelimizden biri ile sevgili olduğunu biliyorum. Akşamları işyerinden birlikte çıkıyorlardı. Olay günü sevgilisiyle tartışıp restoranı dağıttı. Kırılmadık eşya bırakmadı. Babam da bunun üzerine polis çağırdı. Tüm söylediklerimi kamera kayıtları ile ispatlayabilirim. Kadın olay sırasında cinnet getirdiğinden dolayı 3 erkek polis tarafından kadın bayılana kadar makul güç kullanılarak dışarı çıkarıldı. Polis aracına bindirildi. Bu da kamera kayıtlarında açıkça görülmektedir. Konu şahsı darp ettiğimiz yönündeki iddiası ile ilgili olarak polis bize herhangi bir soru dahi sormadı. Eğer biz bu kadını darp etmişsek niye darp raporu alınmıyor ve bize herhangi bir yasal işlem neden başlatılmadı? Çünkü restoranımız sürekli kamera kaydı altındadır. Hiçbir personelin veya bizim bu kadına şiddet uygulamadığımız çok açık görülmektedir. Alnımın akıyla herkese kamera kayıtlarını gösterebilirim. Olayın anlattığım gibi olduğunu kanıtlayabilirim. Restoranda çalışanlar günlük ödenmektedir. Tüm personel bu konuyla ilgili inanılmaz rahatsız oldu. Aile sıcaklığında uzun yıllar sürekli personellerle başarılı bir şekilde çalışmaktadırlar. Bugüne kadar hiçbir personel Çalışma Dairesi’ne hakkımızda en küçük bir şikâyette dahi bulunmadı. İşletmemiz sürekli ilgili kurumlar tarafından kontrol edilmektedir ” diye konuştu.

İlgili haber: 

Maaşını alamadı, olay çıkardı, tutuklandı

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2017, 08:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75