banner6

Ücretsiz PCR testi sosyal mesafeyi unutturdu

banner37

Sağlık Bakanlığı ve Lefkoşa Türk Belediyesi işbirliğinde her pazar, açık pazarın kurulduğu Merkez Lefkoşa’da gerçekleştirilen ücretsiz PCR testi uygulaması, dün halktan büyük rağbet gördü

Ücretsiz PCR testi sosyal mesafeyi unutturdu
banner99

Ahmet UÇAR

Sağlık Bakanlığı ve Lefkoşa Türk Belediyesi’nin işbirliği ile her pazar, açık pazarın kurulduğu Merkez Lefkoşa’da halka ücretsiz PCR testi de yapılıyor.

banner134

Merkez Lefkoşa’da dün de ücretsiz PCR testleri yapıldı ve halk da bu uygulamaya büyük rağbet gösterdi ancak test sırasına giren bazı kişilerin sosyal mesafe kuralına uymaması hem sıradaki diğer kişileri, hem de belediye ve sağlık görevlilerini zor durumda bıraktı.

Görevlilerin sık sık sosyal mesafe kuralına uyulması yönünde yaptığı ikazlar ne yazık ki bazı kişiler tarafından ısrarla dikkate alınmadı. Bu durum, PCR testi yaptırmak için sıra bekleyen onlarca kişiyi tedirgin etti, zaman zaman tansiyonu yükseltip, gerginlikler yaşanmasına neden oldu.

Sosyal mesafeye uymayan kişilere tepki gösteren halk, “Ülkede vakaların neden arttığının en çarpıcı örneği… Bazı sorumsuz ve duyarsız kişilerin bu tavırları nedeniyle herkesin sağlığı tehlikeye giriyor. Bu kişiler, sadece halkın sağlığını değil, ülke ekonomisini de yani tüm ülkeyi riske atıyor ve bu kişiler için gerçekten caydırıcı yaptırımlar uygulanması gerekiyor” diyerek tepki gösterdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104