banner6

Üçü ağır, 6 kişi yaralandı

banner37

Vadili’de dün sabah saat 05.45’te 123 promil alkol tesiri altındayken kullandığı araçla anayola dikkatsizce giriş yapan 22 yaşındaki sürücü trafik kazasına neden oldu

Üçü ağır, 6 kişi yaralandı
banner99

KURUMANASTIRLI TUTUKLANDI… Karşı araçta bulunan ve ağır yaralanan Türkan Bayraktaroğlu Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde, Bedri Kılıç ile Necla Çakmak ise Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde yoğun bakıma alındı. Hafif yaralanan Nahide Çakmak, Filiz Bayraktaroğlu ve Neslihan Tonu’nun tedavileri de Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde sürüyor. Alkollü bir şekilde araç kullanarak kazaya sebebiyet veren 22 yaşındaki Cansu Asena Kurumanastırlı ise polis tarafından tutuklandı.

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’ya bağlı Vadili köyünde dün sabah saat 05.45’te meydana gelen trafik kazasında üçü ağır 6 kişi yaralandı. Alkollü bir şekilde araç kullanarak kazaya sebebiyet veren 22 yaşındaki sürücü ise polis tarafından tutuklandı.


Karşı araçta bulunan ve ağır yaralanan Türkan Bayraktaroğlu Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde, Bedri Kılıç ile Necla Çakmak ise Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde yoğun bakıma alındı. Hafif yaralanan Nahide Çakmak, Filiz Bayraktaroğlu ve Neslihan Tonu’nun tedavileri de Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde sürüyor.


Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre, Vadili’de, Vatan Caddesi üzerinde bulunan Yiğitler yol kavşağı üzerinde, saat 5.45’te meydana gelen kazada, 22 yaşındaki Cansu Asena Kurumanastırlı, 123 miligram alkol tesiri altındayken yönetiminde bulunduğu ER 586 plakalı araç ile Yiğitler - Vadili anayolda seyrettiği sırada, araçlara öncelik hakkı vermeden dikkatsizce anayola giriş yaptı.


Kurumanastırlı’nın yönetimindeki araç, o esnada Vadili anayolu üzerinde, doğu istikametinden batı istikametine doğru seyretmekte olan 50 yaşındaki Bedri Kılıç’ın yönetimindeki BU 421 plakalı aracın önünü tıkadı ve her iki araç  çarpıştı.

banner134


Kaza sonucu BU 421 plakalı araç sürücüsü Bedri Kılıç ile aynı araçta yolcu olarak bulunan Necla Çakmak (K-36) ağır yaralı olarak, yine aynı araçta yolcu olarak bulunan ve hafif yaralanan Nahide Çakmak (K-29), Filiz Bayraktaroğlu (E-34) ve Neslihan Tonu (K-39) kaldırıldıkları Gazimağusa Devlet Hastanesinde, Türkan Bayraktaroğlu (K-45) ise ağır yaralı olarak kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde Yoğun Bakım Servisi’nde tedavi altına alındı.


ER 586 plakalı aracın sürücüsü Cansu Asena Kurumanastırlı’yı tutuklayan polis, Kurumanastırlı’yı dün öğle saatlerinde Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkardı ve aleyhine soruşturma amaçlı olarak 3 gün tutukluluk emri aldı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104