Üçü de tutuksuz yargılanacak

banner37

Ahna’da askeri bölge içerisinde askerler tarafından suçüstü yakalanarak polise teslim edilen Salih Yorgancı, Cengiz Avcı ve Ali Yenier, dün yeniden mahkemeye çıkarıldı

Üçü de tutuksuz yargılanacak
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   İncirli köyü yakınlarında olan ve askeri bölge içerisinde kalan Ahna (Düzce) bölgesinde, askerler tarafından suçüstü yakalanan Salih Yorgancı, Cengiz Avcı ve Ali Yenier, yargılanmak üzere teminatla serbest bırakıldı.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Volkan Kayabaş, tanık olarak Dörtyol Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru İbrahim Bulut’u dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Bulut, 27.10.2020 tarihinde İncirli köyünde “Ahna” diye bilinen köyde, saat 13.00 raddelerinde askeri yetkililerin siyah bir araç içinde, üç şahsın “Birinci derecede askeri yasak bölgeyi” ihlal ettiğini tespit ederek polise bildirdiğini kaydetti.

   Polis memuru İbrahim Bulut, ekip olarak olay mahalline gidildiğini ve zanlıların, Salih Yorgancı’nın kullanımındaki araç ile askeri yasak bölgeyi ihlal ettiklerinin tespit edildiğine vurgu yaptı.

   Bulut, bölgede uyuşturucu, insan kaçakçılığı ve et kaçakçılığı suçlarının sıkça işlendiğine işaret edip, zanlılar ile ilgili de soruşturma yapıldığını ancak başka bir suç tespiti yapılmadığını kaydetti.

   Bulut, tahkikatın tamamlandığını belirterek, zanlıların mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmalarını talep etti.

  Yargıç Temay Sağer, zanlıların yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak,  Salih Yorgancı ve Cengiz Avcı’nın üçer bin TL, benzeri suçtan sabıkası olan Ali Yenier’in dört bin TL nakdi teminat yatırması, her zanlı için ikişer kefilin 75 bin TL şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşulları ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75