banner6

Üçü müfettiş biri şoför okulu sahibi gözaltında

banner37

Yurt dışında yaşayan kişilere sınavsız KKTC ehliyeti almalarını sağladıkları suçlamasıyla dört kişi gözaltına alındı

Üçü müfettiş biri şoför okulu sahibi gözaltında
banner151

Mehmet KARA

Ülkeye hiç gelmemiş kişilere sürüş ehliyeti vermek suçlamasıyla ‘biri üst düzey mevkide olan üç ehliyet müfettişi ile Girne’de faaliyet gösteren bir şoför okulu işletmecisi gözaltına alındı.

Polisin aylardır sürdürdüğü soruşturma kapsamında, dün gözaltına alınan şahısların bugün mahkemeye çıkarılmaları bekleniyor.

Güvenilir kaynaklardan edinilen bilgilere, gözaltına alınan şahısların biri üst düzey üç ehliyet müfettişi T.N, M.G, S.G ile Girne’de faaliyet gösteren bir şoför okulu işletmecisi olan Y.E olduğu öğrenildi.

Bu arada, gözaltına alınan müfettişlerden biri hakkında da daha önceden soruşturma başlatıldığı bildirildi. Üst düzey görevde olan şahsın ise bir bakanlıkta özel kalem müdürü olarak görev yaptığı ileri sürüldü.

Edinilen bilgilere göre, meseleyle ilgili ileri günlerde başka göz altıların olabileceği kaydedildi.

KIBRIS gündeme taşımıştı

Polisin konuyla ilgili araştırması büyük bir gizlilik içinde devam ederken, ülkeye gelmeden ve sınava girmeden ehliyet alan çok sayıda kişinin olabileceği üzerinde duruluyor.

Öte yandan, KIBRIS Gazetesi’nin 11 Şubat 2017 tarihinde yayımladığı “Vurgunun büyük olduğu iddia ediliyor” başlıklı haberinde, ehliyet sınavlarının yapıldığı tarihlerde KKTC’de olmayan şahıslara ehliyet verdiği suçlamasıyla bazı isimler hakkında soruşturma başlatıldığını duyurmuştu.

Tilki: Konu kapatılmaya çalışıldı

Konuyla ilgili KIBRIS’a konuşan KKTC Şoför Okulları Birliği Başkanı Barış Tilki, Türkiye’de yaşayan kişilerin ülkeye gelmeden ehliyet verildiğini duyduğunu ve yaklaşık 10 ay önce polise giderek ihbarda bulunup ifade verdiğini söyledi.

Konunun kapatılmaya çalışıldığını savunan Tilki, polis teşkilatına ve adalete güveninin her zaman tam olduğunu, girişimleriyle gerçeklerin ortaya çıktığını söyledi.

“Halk artık gerçekleri görüyor”

Bu süreçte kendisine çeşitli iftiralarda bulunulduğunu, bazı üyelerinin şoför okulları birliğinden ayrıldığını belirten Tilki, “Halk artık gerçekleri görüyor” dedi.

Tilki, “Müfettişlerin yanında olan bazı şoför okulları bana karşılar. Birliğimden istifa ettiler. Benim iftira atığımı söylediler. Gerçeklerin ortaya çıkması haklılığımın bir göstergesidir. Biz kimseye iftira atmıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Artık para karşılığında ve ahbap-çavuş ilişkileriyle ehliyet verilmeyeceğini defalarca söylediklerini ileri süren Tilki, birlik olarak konunun üzerine gitmeye devam edeceklerini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2017, 23:07
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104