“Üçüncü aracı gören birine rastlanmadı”

banner37

Nefi Yazıcı’nın hayatını kaybettiği kazaya sebebiyet veren kamyonun şoförü Orun Cumayev’in tutukluluk süresi 8 gün daha uzatılırken, polis, Cumayev’in ‘başka araç geçiyordu’ iddiasının halen araştırıldığını açıkladı

“Üçüncü aracı gören birine rastlanmadı”
banner8

“KAMERALAR ARAŞTIRILACAK”… Kaza anını gören kimsenin olmadığını ancak kazadan birkaç saniye sonra olay yerine giden kişilerden şu ana kadar aldığı ifadelere göre, üçüncü bir aracı gören kimsenin olmadığına vurgu yapan İskele Polis Müdürlüğü Trafik Şube Amiri Derviş Çimer, bölgede olması muhtemel kameraların araştırılacağını belirtti.

Ayşe BULUT

   Ötüken köyü girişinde geçtiğimiz Çarşamba günü meydana gelen ve Aygünlü 47 yaşındaki Nefi Yazıcı’nın ölümüyle sonuçlanan trafik kazasına sebebiyet veren kamyonun şoförü Orun Cumayev’in tutukluluk süresi 8 gün daha uzatıldı.

   Orun Cumayev dün sabah ek tutukluluk talebiyle İskele Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Dilşah Karayel’in huzuruna çıkarıldı.

   İskele Polis Müdürlüğü Trafik Şube Amiri Derviş Çimer, meselenin tahkikat subayı olarak mahkemede yeminli şahadet vererek olguları aktardı.

   Zanlı Orun Cumayev’in 26 Haziran 2019 tarihinde saat 16.30 sıralarında Ötüken köy dahilinde yönetimindeki LA 906 plakalı kamyon aracı ile batı istikametinden doğu istikametine doğru 40 kilometre hız limiti olan yerde 40 kilometreyi aşkın bir hızla seyrederken, dikkatsizliği ve ihmalkarlığı neticesinde sağa virajlı yolda fren basarak yolun sağına geçtiğini ve o esnada karşı istikametten gelmekte olan Aygün’de sakin Nefi Yazıcı’nın yönetimindeki GU 905 plakalı salon aracın sağ ön kısmına, yani şoför kısmına, kamyonun sağ ön kısmıyla çarptığını söyledi.

   Kaza sonucu Nefi Yazıcı’nın olay mahallinde vefat ettiğini ve kaldırıldığı Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde önceki gün otopsisinin yapıldığını belirten Çimer, Yazıcı’nın ölüm sebebinin kafa kemiklerinde parçalı kırıklı beyin doku yaralanması olduğunun tespit edildiğini kaydetti.

   Zanlının önceki gün mahkemeye çıkarılarak aleyhine 1 günlük tutukluluk emri alındığını hatırlatan Çimer, bu bir günlük süre zarfında yaklaşık 10 kişiden ifade alındığını ve halen alınması gereken ifadeler olduğunu dile getirdi.

   Kazanın olduğu bölgede bulunan evlerin yaklaşık 2-3 kilometre uzaklığında kamera olup olmadığının araştırılması gerektiğinin altını çizen Çimer, kazayı net gören birisinin olmadığını ancak kazadan hemen sonra, 2-3 saniye sonra olay mahalline giden işçiler olduğunu belirlediğini, şu ana kadar aldığı ifadelerde zanlının iddia ettiği gibi müteveffanın araba geçtiğini gören kimsenin çıkmadığını söyledi.

   Soruşturmanın halen devam ettiğini belirten Çimer, soruşturmanın selameti açısından zanlının 8 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

   Meselenin ciddiyeti ve huzurundaki şahadeti göz önünde bulunduran Yargıç Dilşah Karayel, Orun Cumayev’in tutukluluk süresini 8 gün uzattı.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2019, 09:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75