Üçüncü Cumhurbaşkanı Eroğlu mesaj yayımladı

banner37

Üçüncü Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, yeni yıl mesajı yayımlayarak, 2019’un ülkeye ve vatandaşlara huzur, sağlık ve refah getirmesi temennisinde bulundu.

banner87
Üçüncü Cumhurbaşkanı Eroğlu mesaj yayımladı
banner8

Eroğlu, “Zamanı durdurmak mümkün değildir. Önemli olan onu güzel, doğru, iyi yönde değerlendirerek, mutlu olmak, insanların mutlu olması için üretmek, gayret göstermek, çalışmaktır” dedi.

Kıbrıs konusunda Rum uyuşmazlığının 2018’de daha da kesinleştiğini ifade eden Eroğlu, “Rum liderliği artık sadece bizim için vazgeçilmez olan Türkiye’nin etkin ve fiili garantisine değil, siyasi eşitliğimize de açıkça karşı çıkıyor, hiç çekinmeden bizi azınlık olarak niteleyebiliyor.

Rumların görüşme süreçlerini aleyhimize kullanarak haklarımızı gasp etmesine dur demenin zamanı geldi. Yapılması gereken Devletimize hep birlikte sahip çıkarak, iki ayrı devletli bir Kıbrıs çözümü dahil alternatif çözüm modellerini gündeme getirmek, haklarımızdan asla gerilemeyeceğimizi herkese göstermektir” dedi.

BM ve AB’ye Rumlar’ın uzlaşmazlığını anlatmak gerektiğini kaydeden Eroğlu, “İçeride yapılması gereken ise; halkın biriken sorunlarına ivedilikle çare bulmak, ekonomik kalkınma için seferber olmaktır. Daha fazla vakit kaybetmek, bazı mazeretler üretmek, halkın gerçek menfaatlerini gözetmek yerine partisel çıkarlara veya kalıplaşmış düşüncelere esir olmak doğru olamaz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2018, 12:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108