Uçuş sayısı düştü, bilet fiyatları uçtu

banner37

İstanbul’dan Ercan Havalimanı’na sadece gelişler 300 TL ile 800 TL arasında değişkenlik gösterirken, Antalya’dan gelişler 900 TL ve İzmir’den gelişler ise bin TL’ye kadar çıkıyor

Uçuş sayısı düştü, bilet fiyatları uçtu
banner90
banner99

5 şehirden, 2 firma… Türkiye’nin 5 şehrinden 2 firmanın Ercan’a yaptığı uçak seferlerinin 23 Ağustos tarihi itibarıyla günlük 6’ya düşürülmesinin ardından, uçak bilet fiyatları hızlı bir yükselişe geçti. İstanbul’dan Ercan’a sadece geliş fiyatı 300 ile 800 TL arasında değişirken, İzmir’den bin TL, Ankara’dan 800 TL, Adana’dan 750 TL ve Antalya’dan gelişlerin bilet fiyatları ise 900 TL oldu.

Doğan SAMER

banner134
   Koronavirüs vakalarının ülkemizde yeniden artışa geçmesinin ardından Sağlık Bakanlığı Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin aldığı Ercan’a yapılan günlük uçuş sayısını 6’ya düşürmesi, uçak biletlerinin fiyatlarının yükselmesine neden oldu.

   Türkiye’den sadece 5 şehirden ve iki uçak firmasından ülkemize uçuş olmasının yanı sıra, Sağlık Bakanlığı Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin aldığı karar ile 23 Ağustos’tan itibaren günlük uçuşların 6 ya düşürülmesi bilet fiyatlarını daha da pahalı kıldı.

   İstanbul’dan Ercan Havalimanı’na geliş biletleri 300 TL ile 800 TL arasında değişkenlik gösterirken, İzmir’den gelişler bin TL, Ankara’dan gelişler 800 TL, Adana’dan gelişler 750 TL ve Antalya’dan Ercan’a gelişlerin bilet fiyatları ise 900 TL’ye kadar çıkıyor.

   Türkiye’den üniversite öğrencilerinin de gelmeye başlamasıyla biletlere artan talep fiyatların yükselmesinde etken oldu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
S Rusooglu
S Rusooglu - 7 ay Önce

3-5 hasta var diye ülkeyi batıracaksınız haberiniz yok !!

Talay TEKİN
Talay TEKİN - 7 ay Önce

Kendi Hava Yollarını kurmazsan başkalarına muhtaç olursun. Sana hangi fiyatı uygun görürlerse onu ödemek zorunda kalırsın. Ülkemize hükmedenler bilmiyorlar mı? Biliyorlar. Bu ülkenin kendi evlatları var. Ama, bu gücü kullanan yok veya kullanmak istenmiyor. KKTC'nde Kıbrıslı pilot, kabin memuru ve teknik personel fazlasıyla var. Sadece ne yok? UÇAK ve HAVAYOLU. Bunu da almak ve kurmak zor değil. Yeter ki istensin. Bizler hizmet için hazırız. Kendi ülkemize, halkımıza ve havayollarımıza hizmet etmek varken, tüm bu gücü oluşturan teknik personel sağda solda hizmet ediyor. Ailesinden ve ülkesinden uzak. YAZIK.

SIRADAKİ HABER

banner75