Uçuşlar normale döndü

banner37

Sivil Havacılık Dairesi Müdürü Mustafa Sofi, önceki gün İstanbul’daki olumsuz hava koşullarından etkilenen iki uçaktaki yolcuların güvenle KKTC’ye döndüğünü, dün de Ercan ve İstanbul arasındaki uçuşların eksiksiz yapıldığını açıkladı

Uçuşlar normale döndü
banner99

Mustafa ÖZYAĞCI

Sivil Havacılık Dairesi Müdürü Mustafa Sofi, önceki gün İstanbul’daki olumsuz hava koşullarından etkilenen iki uçaktaki yolcuların KKTC’ye döndüğünü, dün de Ercan ve İstanbul’daki uçak seferlerinin tümünün aksamadan gerçekleştirildiğini açıkladı.

Sivil Havacılık Dairesi Müdürü Mustafa Sofi, önceki gün yaşananların yolcular adına üzücü olduğunu belirterek, “şu an için uçuşlarımızda herhangi aksaklık yok” dedi.

Yaşananların hava sahamızdan kaynaklanan bir sorun olmadığını ifade eden Sofi, Türkiye’den kalkan uçağın anlık meteorolojik koşullardan olumsuz etkilendiğini belirtti.

Sofi, “Bizim hava sahamızdan kaynaklanan bir olay değil. Hava sahamızda bir sorun yok. Meteorolojik bir aksaklık görünmüyor. Bizim hizmetimiz aynı şekilde devam ediyor” diye konuştu.

“Pilotların deneyimi ve soğukkanlılığı sayesinde indi”

İstanbul’da önceki gün yaşanan olumsuz hava koşullarından etkilenen Ercan seferi yapan iki uçaktan birinin sahibi olan Atlasglobal şirketi de olayla ilgili dün bir basın açıklaması yaptı.

Açıklamada, “Dolu ve fırtına sırasında uçağımızın burun kısmı ve ön camlarının zarar görmesi nedeniyle kaptan pilotumuz Atatürk Havalimanı’na geri dönme kararı almıştır” denildi.

121 yolcu ve 6 mürettebatın farklı bir uçakla Ercan Havalimanı’na gönderildiği kaydedilen açıklamada, uçağın da bakıma alındığı belirtildi.

Açıklamada ayrıca, kaptan pilot Oleksandr Akapov’un İstanbul’da çok nadir görülen bir hava muhalefeti yaşandığına dair değerlendirmesine de yer verildi ve iyi bir koordinasyonla uçağın piste güvenli şekilde indirildiği kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2017, 10:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108