banner6

Uğur Umar bugün toprağa verilecek

banner37

Uğur Umar için şu sıralarda Dışişleri Bakanlığı'nda tören düzenleniyor. Törenin ardından Umar’ın cenazesi Lefke’deki Şeyh Nazım Camii’nde (Orta Cami) kılınacak öğle namazından sonra Lefke’de toprağa verilecek.

Uğur Umar bugün toprağa verilecek
banner99

Dışişleri Bakanlığı diplomatlarından Uğur Umar, Ankara’da hayatını kaybetti. Umar’ın cenazesi dün Ankara’dan KKTC’ye getirildi.

Umar için şu sıralarda Dışişleri Bakanlığı'nda tören de düzeniyor. Törene Başbakan Hüseyin Özgürgün ile Dışişleri Bakanı’na vekalet eden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hamza Ersan Saner de katılıyor.

Umar’ın cenazesi Lefke’deki Şeyh Nazım Camii’nde (Orta Cami) kılınacak öğle namazından sonra Lefke’de toprağa verilecek.

KKTC’yi temsil etti

banner134

Dışişleri Bakanlığı'nda üstlendiği birçok görevinin yanı sıra Strasburg Temsilciliği ve İzmir Konsolosluğu görevlerinde KKTC’yi temsil eden Umar, son olarak KKTC Abu Dhabi Temsilciliği’ne atanmıştı.
Bu göreve başlamasından hemen önce ani bir şekilde rahatsızlanan Umar, tedavi için kaldırıldığı Ankara’da bu sabah vefat etti.

50 yaşında hayata veda eden Umar, evli ve bir çocuk babasıydı.

Lefke’deki şölenin bugünkü etkinlikleri iptal edildi

Bu arada, Uğur Umar’ın vefatı dolayısıyla bugün başlayacak “8. Yafa Portakal Şöleni”nin bugünkü etkinlikleri iptal edildi.

Şölen, yarın yapılacak.

Ertuğruloğlu: Üzüntü duyduk

Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Dışişleri Bakanlığı diplomatlarından Uğur Umar'ın ani vefatından derin üzüntü duyduğunu bildirdi. Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Ertuğruloğlu, Dışişleri Bakanlığı bünyesinde ülkeye uzun yıllar çeşitli görevlerde başarıyla hizmet veren Uğur Umar'a Allahtan rahmet, yaslı ailesine sabır ve başsağlığı diledi.

Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Dışişleri Bakanlığı diplomatlarından Uğur Umar'ın ani vefatı üzerine mesaj yayınladı. Temaslarda bulunmak amacıyla yurtdışında bulunan Ertuğruloğlu, Umar'ın acı ve ani vefat haberini aldığını belirterek, bundan derin üzüntü duyduğunu vurguladı.
 

 

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2017, 10:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104