UKÜ’den KIBRIS’a ziyaret

banner37

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Rektörü Halil Nadiri, Rektör Yardımcısı Emrah Erkut ve Halkla İlişkiler Müdürü Tanju Korunalp, dün konuğumuz oldu

UKÜ’den KIBRIS’a ziyaret
banner90
banner99

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Rektörü Halil Nadiri, Rektör Yardımcısı Emrah Erkut ve Halkla İlişkiler Müdürü Tanju Korunalp, KIBRIS Gazetesi’ni ziyaret ederek, KIBRIS Gazetesi Haber Müdürleri Senem Gök, Ergül Ernur ve Yayın Yönetmeni Uğur Kaptanoğlu ile görüştü.

   Nadiri, görüşmede, üniversitelerin ülke için önemi ve UKÜ’nün çalışmaları hakkında bilgi verdi.

banner134
   Pandemi dolayısıyla yükseköğretimde yaşanan sıkıntılara değinen Naidiri, şu anda okulda hem online, hem de yüz yüze eğitimin devam ettiğini belirtti.

   Nadiri, “Üniversiteler ülke için çok ciddi bir katma değer yaratıyor. Üniversiteler ülkenin dünyaya açılan bir vitrinidir” dedi. Nadiri, zorlu geçen bu süreçte birçok üniversitenin yatırımlarını durdurduğunu, ancak Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nin yatırımlarına devam ettiğini de vurguladı.

   Nadiri, şöyle konuştu:

    “Şu anda 4 bin, 5 bin öğrenci gelip yüz yüze eğitim alıyor. Ancak ciddi bir sayıda öğrenci de eğitimine yurt dışından devam ediyor. KKTC açısından bu öğrencilerin adaya gelişi çok önemlidir. Öğrencilerin adaya gelişi, ülkenin ekonomik iklimi açısından da önem taşıyor”.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75