banner6

Ulaşım endişesi

banner37

Lefkoşa terminal alanına kurulan pazar yerindeki esnafın büyük bölümü, pazar yerinin değiştirilmesi durumunda vatandaşın yeni yere ulaşmakta sıkıntı yaşayacağı görüşünde… KIBRIS Gazetesi'ne konuşan bir grup esnaf, "Burası merkezi bir yer. Pazar yeri başka yere taşınmamalı" dedi. Bazıları ise "Burası pazar için uygun değil. Pazara uygun yeni bir yer yapılmalı" diyerek, pazaryerinin başka bir alana taşınmasını istedi. Belediye Başkanı Mehmet Harmancı, Açık Pazar projesinin ilk etabının çok yakında ihaleye çıkacağını açıkladı.

Ulaşım endişesi
banner151 banner143

Ceren ÖZBİL - Emine UYSAL

Lefkoşa'da her pazar otobüs terminaline kurulan pazarın yerinin değiştirilip, yeni bir pazar yeri yapılması gündemde.

Pazar yeri esnafının büyük bölümü, pazarın Lefkoşa Terminali'nden taşınmasına sıcak bakmıyor.

KIBRIS Gazetesi'ne konuşan esnafın bir bölümü terminale ulaşımın kolay olduğunu söyleyerek, pazar yerinin değiştirilmesini istemezken, bazı esnaf ise şu anda pazar yeri olarak kullanılan otobüs terminalinin pazar için uygun bir yer olmadığını ifade ederek yeni bir yer yapılmasını gerektiğini savundu.

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı, Açık Pazar projesinin ilk etabının çok yakında ihaleye çıkacağını açıkladı.

Esnaf ne dedi?

Mehmet Koca:

Yeni pazar yerinin nereye kurulacağıyla ilgili bize henüz bir şey söylenmedi. Ancak biz burada olmaktan memnunuz.  Buraya ulaşım daha kolay. Aracı olmayanlar bile merkez olduğu için rahatlıkla gelebiliyor.

Daha önce pazar yeri olarak Fuar Alanı kullanılıyordu. Daha sonra buraya taşındık ve gelen müşteri sayısı arttı. Biz yerimizin değişmesini istemiyoruz.

Mehmet Sepetçi:

Bence pazar yeri başka yere kurulmalıdır. Ancak kurulacak yerde de gerekli alt yapı hazırlanmalıdır. Örneğin burada yağmur yağdığında hem ürünlerimiz, hem biz, hem de müşteriler ıslanıyor.

Yeni yapılacak yerin üstü kapalı olmalıdır. Bu yönde bir çalışma yapılacaksa ben pazar yerinin taşınmasını istiyorum.

Ali Gencer:

Ben pazar yerinin değiştirilmesini istemiyorum. Buraya ulaşım çok kolay. Arabası olmayanlar bile gelip kolaylıkla alış veriş yapabiliyor.  Ancak yine kuytu bir yere taşınırsak müşteriler ulaşımda güçlük çekecek ve biz de satış yapmakta zorlanacağız.  Ben burada olmaktan memnunum.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2016, 08:11
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104