banner6

'Ülke, çevre konusunda kötüye gidiyor'

banner37

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Kıbrıs Türk İşadamları Derneği’nden (İŞAD) bir heyeti kabul etti.

'Ülke, çevre konusunda kötüye gidiyor'
banner151 banner143

İŞAD’dan yapılan yazılı açıklamaya göre kabulde konuşan İŞAD Başkanı Metin Şadi, turizm ve çevre konularında talep ve öneriler sundu.

Turizmde 'akıllı' teşvik politikaları uygulanması gerektiğini dile getiren Şadi, kruvazör turizmi ve yat limanları konusunda adım atılması gerektiğini anlattı.

'Casino turizminde artık hem çıtayı yükseltmek, hem de bu turizmin iç piyasaya daha fazla katkısını sağlamamız gerekmektedir' diyen Şadi, özel ilgi, sağlık, spor, kongre gibi turizm çeşitlerinin geliştirilmesi gerektiğini kaydetti.

Şadi turizmin bir devlet politikası haline gelmesi ve uzun vadeli politikalar oluşturulması için Turizm Örgütü’nün kurulması gerektiğini anlattı.

Çevre konusunda caydırıcı cezalar konması ve uygulanması gerektiğini dile getiren Şadi, 'Aksi halde en büyük sermayemizi bitireceğiz' diye konuştu.

Ülkenin çevre konusunda her geçen gün kötüye gittiğini belirten Şadi, atık yönetimi konusunda gerekli adımların atılmasını istedi.

Şadi, 'Çevre kirliliği savaşı başlatmanız halinde İŞAD sizinle ve devletiyle sonuna kadar bu savaşta vardır' ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2016, 19:15
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104