banner6

“Ülke için çeşitli hedef ve projelerimiz var”

banner37

UBP Lefkoşa Milletvekili Adayı Mehmet Çelebioğlu, ülkede yaşanan sorunların önüne geçebilmek için çeşitli konularda çalışmalar yapacaklarını vurguladı

“Ülke için çeşitli hedef  ve projelerimiz var”
banner151

Ahmet UÇAR

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Lefkoşa Milletvekili Adayı Mehmet Çelebioğlu, ülkede yaşanan sorunların çözümü için gereken adımları atacaklarını belirterek, mevcut durumda siyasi istikrarsızlığın ve seçimlerin yakın zamanlarda tekrarlanmasının siyasete olan güveni sarstığını kaydetti.

Çelebioğlu, meclise girmesi halinde ekonomik ve sosyal hayatı geliştirecek girişimlerde bulunacağını, e- devlet, devlet işlerinde liyakat için çalışacağını dile getirerek, yasamada, mali konularda, turizm ve eğitim sektöründe, ülkeye kaçak girişlerde, trafikte ve bunun gibi noktalarda adımlar atacağının altını çizdi.

Seçim periyotlarının kısalması ve istikrarsızlık, siyasete olan güveni erozyona uğrattı

UBP Lefkoşa Milletvekili Adayı Mehmet Çelebioğlu, halkın dünyadaki ekonomik ve sosyal değişim ile gelişmeleri çok iyi takip ettiğini belirterek, halkın kendi ekonomik ve sosyal hayatında da gelişimleri yaşamak isteğinde olduğunu kaydetti.

Çelebioğlu, 1976 yılından bugüne kadar 9 kez yapılması gereken seçimler yerine ülkede 15’inci kez milletvekili seçmek üzere sandığa gidildiğini dile getirerek, “Öte yandan 46 kez hükümet oluşturuldu, son 15 yılda ise bu seçimlerin periyotlarının kısalması, tekrar eden istikrarsızlıklar da siyasette erozyonu hızlandırdı, siyaset kurumuyla siyasetçiye olan güveni de sarstı” şeklinde konuştu.

Ekonomik ve sosyal gelişimi sağlayacak, sorunlara çözüm olacak unsurun demokrasi içerisinde anayasal ve yasal olarak yine halkın yönelmesiyle oluşacak meclis olacağını ifade eden Çelebioğlu,  “Büyüklerimize daha iyi hizmet edebilecek, gençlerimizin yarınlarına güvenle bakabilmelerini sağlayacak projelerin hazırlanarak hayata geçirilmesi gerekmektedir” dedi.

“e- devlet hayata geçirilmeli”

Çelebioğlu, ülkemizdeki bürokrasinin ve kamu yönetiminin 90’lı yılların anlayışıyla çalıştığını belirterek, ancak ülke olarak dünya hızını yakalayıp onun önüne geçme ve bunun değişmesi zorunluluğunun söz konusu olduğunu kaydetti.

Değişimin dijitalleşmenin sağladığı imkanlarla ve yetişmiş insan gücüyle sağlanabileceğini dile getiren Çelebioğlu, parti manifestolarında bu değişim için kararlılıklarının görülebileceğini ifade etti.

Veriye ulaşma, veriyi kullanma, işlemleri kolaylaştırma ve hemen her konuda kayıt dışılıkla mücadele için e-devletin hayata geçirilmesinin şart olduğuna işaret eden Çelebioğlu, bunu, sistem yaklaşımıyla yapabilecek kadrolara Ulusal Birlik Partisi’nin sahip olduğunu anlattı.

Çelebioğlu, yönetimin planlama, uygulama ve denetimden oluşması gerektiğine dikkat çekerek, ülkemizde eksikliği en çok hissedilen unsurun denetim olduğunu açıkladı.

“Çeşitli hedef ve projelerimiz var”

Birçok yasanın mecliste beklediğini, birçoğunun da vatandaş ve devletin mağduriyetlerini gidermek için çağın gereklerine göre değişime ihtiyaç duyduğunu söyleyen Çelebioğlu, milletvekillerinin asli görevi olan yasama faaliyetlerini her türlü popülist yaklaşımdan uzak olarak sürdürmesi gerektiği üzerinde durdu.

Çelebioğlu, siyasi istikrarın, devletin liyakatli kadrolarla iş yapabilmesini sağlayacağını belirterek, böyle bir durumda kimsenin devletteki işini halletmek için yetkili birilerine ulaşmak durumunda olmayacağını, seçilmesi halinde liyakatı tesis edecek çalışmalar içerisinde yer alacağını vurguladı.

Üretimi artıracak çalışmalar yapacaklarını da dile getiren Çelebioğlu, cari açığı azaltmaya, gayrisafi milli hasılayı da artırmaya odaklanacaklarını ifade etti.

Çelebioğlu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde ana sektörler olan turizm ve eğitim sektörlerinin kapasite ve kalitesini artırarak bu sektörlerin yarattığı katma değerlerden toplumumuzun adil faydalanmasını sağlayacak projeler üretilmesi hedefinde olacaklarını ifade etti.

Çelebioğlu, “Eğitimde üniversitelerin akreditasyonunu yükseltecek, turizmde de sezon yerine tüm yıl içerisinde tesislerimizin doluluğunu sağlayacak alternatif turizm çeşitliği yaratacak hedefler ve projelerimiz vardır. Atış, yürüyüş, eko ve agro turizm bunlardan bazılarıdır. Bunları yaparken de mutlaka altyapımızı da güçlendirecek ve modernize edeceğiz” dedi.

En önemli sorunun pandeminin yarattığı ekonomik ve sosyal sorunlarla mücadele olduğunu belirten Çelebioğlu, 29/2013 sayılı Borçların Yapılandırılması Yasası’nın güncellenmesi gerektiğini kaydetti.

Çelebioğlu, ülkeye kaçak girişlerin önlenmesi ve tespitine yönelik işbirliği ve koordinasyonu tesis edecek bir yapı oluşturularak etkin mücadele için derhal tedbirler alınmasını sağlayacak veri paylaşımı, koordinasyon ve yöneltme biriminin tesis edilmesi gerektiğini anlattı.

Trafikte yaşanan sorunları da çözmeye odaklanacaklarını dile getiren Çelebioğlu, “Yol güvenliği, inceleme ve denetim biriminin tesisiyle etkin çalıştırılması, trafik gönüllü müfettişliğinin hayata geçirilmesi için adım atacağız” dedi.     

İş başvurularında bulunan gençlerin küçük bir hata nedeniyle sabıkalı olması sonucunda ümitlerinin kaybolduğuna işaret eden Çelebioğlu, bu konuda da adım atacaklarının altını çizdi.

Mehmet Çelebioğlu kimdir?

1959 yılında Limasol’a bağlı Piskobu (Yalova) köyünde doğan Mehmet Çelbioğlu, ilkokulu  Piskobu’da bitirdi.

Harp Okulu sınavlarına katılarak, Kara Harp Okulu’na Ankara’ya gitmeye hak kazandı.

Harbiye’den 1982 yılında piyade teğmen olarak mezun olduktan sonra piyade sınıf okulunda temel eğitimini tamamlayarak 1983 yılından itibaren Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nda takım komutanlığına hudut göreviyle vazifeye başladı.

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı Özel Görev Komutanlığı’nın kuruluşunda rol aldı.

Polis Özel Harekat Birliği’nin kuruluş çalışmalarında bulundu.

KTBK Özel Kalem Müdürlüğü, denetleme üyeliği ve kurul başkanlığı yaparak en son 2 yıl süreyle alay komutanlığı yaptı.

2009 yılında albay rütbesiyle askerlik mesleğinden emekliye ayrıldı.

Turizm Otelcilik ve İşletme dallarında yüksek lisans yapan Çelebioğlu, güvenlik, eğitim sektöründe ve tarım sektöründe faaliyet gösteriyor.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110