banner6

Ülke için hayallerimiz var

banner37

HP Lefkoşa Milletvekili Adayı Özgül Uçkaç Çırakoğlu, halkın refahı ve huzuru,laik, çağdaş ve demokratik devlet yönetiminin partisi gibi kendisinin de yaşam felsefesi olduğunu söyledi:

Ülke için hayallerimiz var
banner151

Ali ÇATAL

Halkın Partisi (HP) Lefkoşa Milletvekili Adayı Özgül Uçkaç Çırakoğlu, kurulduğu günden itibaren HP içerisinde üye olarak yer aldığını kaydetti.

Çırakoğlu, partinin belirlediği şeffaf, dürüst ve sorun çözme odaklı politikalar doğrultusunda halkın geleceğe yönelik refahı, huzuru ile laik, çağdaş ve demokratik devlet yönetiminin kendisinin de yaşam felsefesi olduğunu söyledi.

HP’nin, geride kalan sürede kendisine farklı alanlarda görev verdiğini ve bunların tamamını yerine getirdiğini aktaran Çırakoğlu, şimdi de saydığı değerleri iktidarda tutma zamanı olduğunu kaydetti. HP’de hiçbir milletvekilinin bireysel hareket etmediğini, benimsenen değerlerin yaşam bulması için çalıştıklarını aktaran Çırakoğlu, kısa sürede iptal edilen arazi devirleri, dokunulmazlığı kaldırılan ve yargılanan vekiller gibi eylemlerin hepsinin, HP vekillerinin şeffaflığa ve adil kamu yönetimine duyduğu inancın devamı olarak algılanması gerektiğini vurguladı.

“Seçilmem halinde, bireysel değil; parti ilkelerime bağlı bir şekilde, meclis grubumuz içerisinde adil bir kamu yönetimi, gelirlerin eşit paylaşımı, halkların kardeşliği ve toplum içerisinde herkesin eşit muamele görmesi için çaba harcamaya devam edeceğim” ifadelerini kullanan Çırakoğlu, takdirin ise halkın olduğunu söyledi.

Ülke sorunlarından toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda da HP’nin hem görüşlerinin hem de mücadelesinin son derece net olduğunu kaydeden Çırakoğlu, cinsiyet eşitliğini koruyan yasaların yaşam bulması ve bunun pratik hayatta yer alması için HP vekillerinin çok çalıştığını hatırlattı.

Avrupa Birliği’nin bu alandaki düzenlemelerininde belli olduğunu belirten Çırakoğlu, “Yaşam felsefemde cinsiyet, insan veya hayvan ayrımı yok. Her canlı özgürce yaşayabilmeli, herkes birbirine saygı göstermeli” dedi.

Çırakoğlu, devletin de bu eşitsizliği ortadan kaldıracak politikalar uygulaması gerektiğine işaret etti; kendisinin de bunun için sonuna kadar çalışmaya devam edeceğini aktardı.

“Verimli kamu yönetimi önceliğimiz”

“Başkent, ciddi altyapı eksiklikleri olan ve artan nüfusa oranla en az gelişen kent” şeklinde konuşan Çırakoğlu, Lefkoşa ve bağlı bölgeler başta olmak üzere ülke için hayallerinin olduğuna ancak ada geneline yayılacak toplumsal bir seferberliğe ve kalkınmaya ‘acilen’ ihtiyaç duyulduğuna dikkat çekti.

Bu adayı bir bütün olarak sevip, birlikte kalkınmayı sağlayacak yasal altyapıyı geliştirmek zorunda olduğumuzu vurgulayan Çırakoğlu, HP’nin hep halkın içerisinde olduğunu söyledi.

HP Genel Başkanı Kudret Özersay’ın bitmeyen bir enerjisi ve ülkeye aidiyeti olduğunu belirten Çırakoğlu, “Bu da hepimize yansıyor” dedi. “Ülke kötü günlerden geçerken, bu ülkeyi sevmeden sorunlarını benimsemeden, insanını sahiplenmeden sorun çözemezsiniz” şeklinde konuşan Çırakoğlu, “Önce kamu yönetimi verimli olacak ki, özel sektör de ayağa kalkabilsin” ifadelerini kullandı.

Çırakoğlu,  “HP olarak, halkımızdan partimize güçlü bir mühür desteği talep ediyoruz” dedi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner110