Ülkede 8 yıldır kaçak,çalıştığı yerler araştırılacak

banner37

KKTC’de ikamet izinsiz kaldıkları tespit edilen zanlılar F.C.J.I. ve A.L.H., yargıyı cezaevinde bekleyecek. Zanlılardan birinin 2013’ten beridir ülkede kaçak olduğu belirtildi

Ülkede 8 yıldır kaçak,çalıştığı yerler araştırılacak
banner90
banner8

Ahmet UÇAR

Gönyeli’deki bir ikametgahta 20 Nisan akşamı Bakanlar Kurulu’nun Covid-19’la mücadele kapsamında almış olduğu kararları ihlal eden ve ileri soruşturmada ülkede kaçak oldukları tespit edilen zanlılar F.C.J.I. ve A.L.H., dün yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı ve 15 günü geçmeyecek süreyle Merkezi Cezaevi’ne yollandı.

Mahkeme, zanlı A.L.H.’nin ülkemizde ikamet izinsiz olduğu sürede nerelerde çalıştığının araştırılması gerektiğini de dile getirdi.

Polis, yapılan araştırmalarda zanlı F.C.J.I’nın 30 Eylül 2018 tarihinden itibaren; zanlı A.L.H.’nin ise 18 Ekim 2013 tarihinden itibaren ülkede ikamet izinsiz olarak kaldığının anlaşıldığını vurguladı.

banner134
Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Günay Çorba, zanlılar F.C.J.I. ve A.L.H.’nin “KKTC’de izinsiz ikamet etme” suçundan methaldar olduğunu söyledi.

Çorba, zanlıların Gönyeli’deki bir ikametgahta 20 Nisan 2021 tarihinde, saat 20.30 raddelerinde Bakanlar Kurulu’nun Covid- 19 tedbirleri kapsamında almış olduğu kararlara aykırı hareket ettiğini belirterek, tutuklanan zanlıların muhaceret izinleri hakkında da araştırma yapıldığını kaydetti.

Yapılan araştırmalarda zanlı F.C.J.I’nın 30 Eylül 2018 tarihinden itibaren; zanlı A.L.H.’nin ise 18 Ekim 2013 tarihinden itibaren ülkede ikamet izinsiz olarak kaldığının anlaşıldığını dile getiren Çorba, soruşturmanın tamamlanmış olması nedeniyle zanlıların mahkemenin uygun göreceği bir süreyle Merkezi Cezaevi’nde beklemesini talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, zanlıların ülkede uzun bir müddet ikamet izinsiz olarak kaldığını ve zanlı A.L.H.’nin bu süre içerisinde çalıştığı yerlerin araştırılması gerektiğini dile getirirken, zanlıların davaları görüşülünceye kadar 15 günü geçmeyecek bir süreyle Merkezi Cezaevi’nde beklemesine emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75