Ülkede denetimde zafiyet var!

banner37

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi, ülkede izinsiz ikamet eden ve tasarruflarında 35 gram 260 miligram hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunan yabancı uyruklu iki genci 18 ay hapse mahkum ederken, önemli bir konuya da vurgu yaptı:

Ülkede denetimde zafiyet var!
banner90
banner8

“SANIKLAR DEVLET DENETİMİNDEN KAÇTI”… Mahkemenin oy birliğiyle aldığı kararı açıklayan Başkan Fatma Şenol, sanık Adeyemi Dada’nın 2018, Ajodele Akınhanmı’nın ise 2019’dan beridir ülkede izinsiz ikamet ettiğine dikkat çekerek, “sanıklar devlet denetiminden kaçıp ülkede izinsiz ikamet ettiler. Bu durum ülkedeki denetim zafiyetini ortaya koyuyor” dedi.

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi, 21 Nisan’da uyuşturucuyla yakalanan ve ülkede izinsiz ikamet ettikleri de belirlenen yabancı uyruklu iki genci 18 ay hapse mahkum etti.

   Başkan Fatma Şenol, Kıdemli Yargıç Ayşen Toroslu ve Yargıç Hazan Aksun’dan oluşan Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin oy birliğiyle aldığı kararı heyet başkanı açıkladı.

   Başkan Fatma Şenol, davayı esaslı bir şekilde incelediklerini belirterek, uyuşturucu madde tasarrufunun kamu sağlığını tehdit ettiğine, toplum huzurunu bozup toplumda endişeye yol açtığına vurgu yaptı.

   Sanık Adeyemi Dada’nın 2018, Ajodele Akınhanmı’nın ise 2019’dan beridir ülkede izinsiz ikamet ettiğine vurgu yapan heyet başkanı “Sanıklar devlet denetiminden kaçıp ülkede izinsiz ikamet ettiler. Bu durum ülkedeki denetim zafiyetini ortaya koyuyor” dedi.

   Fatma Şenol, pişmanlıklarını dile getiren sanıkların mahkemeye aktardığı hafifletici sebeplerden de kısaca söz etti.

   Şenol, tüm hususları dikkate aldıktan sonra, tutuklandıkları aydan beridir cezaevinde hükümsüz tutuklu bulunan sanıklara verilebilecek en uygun ve adil cezanın hapislik cezası olacağını belirterek, heyet olarak sanıkları oy birliği ile 18’er ay hapse mahkum ettiklerini açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75