banner6

Ülkede kaçak olduğu hırsızlık yapınca ortaya çıktı

banner37

Ülkede kaçak olduğu  hırsızlık yapınca ortaya çıktı
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da misafir olarak gittiği evde bulunan HP marka dizüstü bilgisayarı çalarak Surlariçi’nde faaliyet gösteren bir işletmeye 250 dolar karşılığında sattığı belirlenen zanlı A.K.R.’nin 831 gündür ülkede kaçak olarak kaldığı ortaya çıktı. Zanlı dün ek tutukluluk talebiyle mahkeme huzuruna çıkarıldı ve hakkında 6 gün daha tutukluluk emri alındı.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Turgay Ok, zanlı A.K.R.’nin “Sirkat” ve “Sahtekarlıkla para temini” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

   Ok, zanlının 30 Mart 2022 tarihinde, 09.30-19.00 saatleri arasında misafir olarak gittiği Lefkoşa’daki ikametgahın mutfak masası üzerinde bulunan İ.A.’ya ait HP marka dizüstü bilgisayarı sirkat ettiğini belirterek, daha sonra Lefkoşa’nın Surlariçi bölgesinde faaliyet gösteren Laptop Hastanesi isimli işyerine 250 dolar karşılığında satıp sahtekarlıkla para temin ettiğini kaydetti.

   Zanlının derdest emri gereği tutuklandığını ve gönüllü ifade verdiğini söyleyen Ok, zanlının 831 gündür kaçak olduğunun belirlendiğini kaydetti.

   Meseleyle ilgili olarak zanlının müşteki konumunda olduğu “Soygun”, “Yaralama”, “Zorla insan kaçırma”,  “Kanunsuz bıçak taşıma” ve “Ciddi darp” suçlarıyla ilgili olarak da eş zamanlı soruşturma yürütüldüğünü ifade eden Ok, zanlının 6 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

   Yargıç Mine Ozankaya, talebi onayladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110