banner6

Ülkede turist olarak bulunuyordu

banner37

Ülkede turist olarak bulunuyordu
banner151 banner143

Sedef BOŞNAK
   Gazimağusa’da uyuşturucu madde suçundan suçüstü yakalanan M.D.(E-23) aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı.
   Ülkede turist olan TC vatandaşı genç, işlediği iddia edilen suçtan, ileride yargılanmak üzere, her ne şart altında olursa olsun, 45 günü geçmeyen bir süre Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.
   Dünkü duruşmada, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hüseyin Eser, meseleyle ilgili olguları aktarması için PGM’ye bağlı NKÖM’de görevli polis memuru Hüseyin Özdesoy’u tanık kürsüsüne çağırdı.
   Tanık polis Hüseyin Özdesoy, zanlının, 1 Temmuz’da, saat 14.45 sıralarında, Gazimağusa'da, bir üniversite yakınlarında, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından şüpheli hareketleri üzerine üst aramasında, toplam 30 gram 484 miligram ağırlığında plastik sakız kutusu içerisinde MDMA türü uyuşturucu madde içerdiğine inanılan 115 adet tam, 6 adet yarım hap bulunup emare zapt edildiğini anımsattı.
   Özdesoy, zanlıya yazılı dava tebliğ ettiğini belirterek, mahkemeden, ülkede turist olan zanlıyı, yargıda hazır bulunması için cezaevine göndermesini istedi.
   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Gündüz Serden, TC vatandaşı olup ülkede turist olan zanlıyı, her ne şart altında olursa olsun 45 günü geçmeyen bir süre hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderdi.


 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104