“Ülkede üretilen harnup hak ettiği değeri bulmuyor”

banner37

“Ülkede üretilen harnup hak ettiği değeri bulmuyor”
banner90

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, ülkede üretilen harnubun hak ettiği değeri bulmadığını, hak ettiği değeri bulması ve gerçek değerinden pazarlanması amacıyla çalışma başlattıklarını açıkladı.

Bakan Oğuz, ülkedeki harnup üretiminin artırılarak, ekonomiye katkı sağlanmasının önemini vurguladı.

banner9
Bakanlığından verilen bilgiye göre, Bakan Oğuz, dün Tatlısu’da harnup üreticileriyle bir araya geldi.  Görüşmede, Tatlısu Belediye Başkanı Hayri Orçan, Tatlısu Kalkınma Kooperatif Başkanı Ali Çil ile bakanlık yetkilileri de hazır bulundu.

Bakan Oğuz, ülkede harnup üretimine verilen değerin artması amacıyla daha çok  yeni harup  fidanı dikilmesi ve mevcutların korunması gerektiğini kaydetti. Bakan Oğuz, harup üretiminin artmasının hem üretici hem de tüketici açısından önemine işaret ederek, bunun ekonomiye de katkı sağlayacağını ifade etti.

Bakan Oğuz,  hasadın başladığı bu günlerde üreticinin daha iyi motivasyon kazanması gerektiğini vurgulayarak, bunun yolunun harnubun hak ettiği değerden satılmasından geçtiğini söyledi.

Bakan Oğuz, bu amaçla Toprak Ürünleri Kurumu’nun harnubun gerçek değerinden pazarlanması için çalışma başlatılması kararı aldığını da açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner108